Zwycięstwo Shock w Connecticut, niezły mecz Dydek

Katie Smith trafiła za trzy na 1,3 s przed końcem, doprowadzając do dogrywki, w której koszykarki Detroit Shock były lepsze i pokonały w Uncasville tamtejsze Connecticut Sun 77:73.

W spotkaniu dwóch czołowych drużyn Konferencji Wschodniej WNBA nieźle spisała się Małgorzata Dydek, która przybywała na parkiecie tylko w pierwszej połowie i zdobyła 8 punktów.

32-letnia Polka, która w trakcie 14 minut i 56 sekund gry trafiła trzy z sześciu rzutów oraz wykorzystała dwa rzuty wolne (miała także dwie zbiórki oraz po jednym bloku i stracie), opuściła plac gry po czwartym faulu i już nie wróciła na parkiet,

W zespole Sun (bilans 2-1) najskuteczniejsze były Katie Douglas (18 punktów) i Nykesha Sales (17 pkt). Koszykarki Shock (2-1) nie tylko wygrały prestiżowy pojedynek, ale także zafundowały ekipie z Uncasville pierwszą porażkę w tym sezonie.