Reklama

Reklama

Żużel. Nowa funkcja Damiana Balińskiego. Będzie szkolił swoich następców w Lesznie

Damian Baliński to żywa legenda Fogo Unii Leszno. W swoim macierzystym klubie będzie teraz pełnił także nową funkcję – trenera młodzieży. Nie oznacza to jednak końca kariery zawodniczej.

Damian Baliński to wychowanek Unii Leszno. Barwy klubu z ulicy Strzeleckiej reprezentował przez 20 lat! Dopiero w sezonie 2015 zmuszony był przenieść się do rybnickiego ROW-u, ale już w 2018 wrócił w rodzinne strony. Tym razem już jednak nie do Byków, a Niedźwiadków - Kolejarza Rawicz pełniącego funkcję drużyny rezerw Unii.

Reklama

Sezon 2021 otwiera nowy rozdział w karierze doświadczonego żużlowca. Wraz z Romanem Jankowskim będzie prowadził leszczyńską młodzież. Jego starszy współpracownik, to również były zawodnik Unii, który po zakończeniu kariery dał swoim fanom jeszcze więcej szczęścia niż w czasach gdy sam dosiadał motocykla. To spod jego ręki wyszli między innymi Dominik Kubera i Bartosz Smektała, jedni z najbardziej perspektywicznych zawodników w kraju.

Nowe obowiązki nie oznaczają dla Balińskiego odwieszenia butów na kołek. 44-latek wciąż będzie świadczył o sile Metalika Recykling Kolejarza Rawicz.

Zobacz Sport Interia w nowej odsłonie!

Sprawdź

Dowiedz się więcej na temat: Damian Baliński | żużel | Roman Jankowski

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje