Reklama

Reklama

Żółwie zamiast koni. Organizatorzy zagrali na nosie koronawirusowi

Gonitwa konna ze 146-letnią tradycją, w tym roku musiała znaleźć dla siebie inną datę. Pierwszy raz od 1945 roku Kentucky Derby zostało opóźnione i tak samo, jak pierwszym razem, organizatorzy postanowili do rywalizacji zamiast koni, włączyć… żółwie.

Zgodnie ze starą tradycją, 2 maja miała obyć się 146. edycja Kentucky Derby - widowiskowej gonitwy konnej, organizowanej co roku na torze Churchill Downs w stanie Kentucky w Stanach Zjednoczonych. Miała, bo przez pandemię koronawirusa również ta impreza została przełożona na jesień.

Organizatorzy nie mogli pozwolić, żeby z tradycyjną pierwszą sobotą maja z ich ulubioną rywalizacją wygrał wirus, dlatego postanowili sięgnąć po sprawdzoną metodę przodków i urządzić może nieco wolniejsze, ale równie emocjonujące wyścigi.

Ostatni raz, kiedy Kentucky Derby zostało opóźnione to rok 1945. Wówczas rząd federalny zawiesił wyścigi konne w pierwszej połowie roku przed końcem II wojny światowej, a impreza została przeniesiona na 9 czerwca. Miejsce koni zajęły wtedy żółwie.

Reklama

O niezwykłym wydarzeniu rozpisywały się ówczesne gazety. "167 żółwi przybywa na sobotni wyścig" - pisano przed kilkudziesięcioma laty. Podobno na zawody zjechało się 6,5 tysiąca widzów. Gady rywalizowały na specjalnych torach. Przygotowano siedem torów wyścigowych, w których umieszczano 20 żółwi. Finał liczył sobie ponad sześć metrów.

Tegoroczna edycja wyścigu będzie miała formę nie tylko świetnej zabawy, ale również będzie formą wsparcia dla branży hotelarsko-gastronomicznej. Zawody będą transmitowane na żywo za pośrednictwem platformy YouTube, a w jej trakcie, kibice będą mogli przekazać darowiznę. 100 tysięcy dolarów zadeklarowała się wyłożyć firma macierzysta.

Czy faktycznie będzie to "najwolniejsze osiem minut w sporcie"? Żółwie wcale nie są takie wolne, ale dla pewności, emocje będą podkręcane komentarzem na żywo.

Na Derby w tradycyjnym wydaniu trzeba będzie poczekać do 5 września.
 

 

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama