Zobacz jak grali kadrowicze Smudy

Napastnik AJ Auxerre Ireneusz Jeleń zaprezentował się najbardziej efektownie na europejskich boiskach spośród piłkarzy powołanych przez selekcjonera reprezentacji Polski Franciszka Smudę na dwa towarzyskie mecze - z Rumunią (14 listopada w Warszawie) i Kanadą (18 listopada w Bydgoszczy).

Jeleń zdobył dwa gole w wygranym u siebie 2:1 meczu francuskiej ekstraklasy z Montpellier. 28-letni napastnik trafił do bramki rywali w 16. i 28. minucie.

W meczu rosyjskiej ekstraklasy Rubin Kazań - Krylia Sowietow (4:1) Rafał Murawski wybiegł w podstawowym składzie, ale w 39. minucie opuścił boisko z powodu kontuzji. W spotkaniach z Rumunią i Kanadą na pewno nie zagra obrońca Wisły Arkadiusz Głowacki, który z powodu problemów z przepukliną musi pauzować do końca roku.

Występy kadrowiczów Franciszka Smudy:

Bramkarze:

Tomasz Kuszczak (Manchester United) - na ławce rezerowych w ligowym meczu z Blackburn (2:0)

Wojciech Szczęsny (Arsenal Londyn) - poza składem na ligowy mecz z Tottenhamem (3:0)

Obrońcy:

Marcin Kowalczyk (Dynamo Moskwa) - na ławce rezerwowych w ligowym meczu z Amkarem Perm (0:0)

Jakub Rzeźniczak (Legia Warszawa) - 90 minut w ligowym meczu z Ruchem Chorzów (2:0)

Michał Żewłakow (Olympiakos Pireus) - 90 minut w ligowym meczu z Atromitos Ateny (1:0)

Maciej Sadlok (Ruch Chorzów) - 90 minut w ligowym meczu z Legią Warszawa (0:2)

Adam Kokoszka (Empoli FC) - 90 minut w ligowym meczu z Lecce (0:1)

Piotr Brożek (Wisła Kraków) - z powodu kontuzji nie grał w ligowym meczu z Koroną Kielce (3:2)

Seweryn Gancarczyk (Lech Poznań) - 90 minut i żółta kartka w ligowym meczu ze Śląskiem Wrocław (1:0)

Pomocnicy:

Jakub Błaszczykowski (Borussia Dortmund) - 90 minut w ligowym meczu z Herthą Berlin (2:0)

Sławomir Peszko (Lech Poznań) - 90 minut i żółta kartka w ligowym meczu ze Śląskiem Wrocław (1:0)

Dariusz Dudka (AJ Auxerre) - 90 minut w ligowym meczu z Montpellier (2:1)

Rafał Murawski (Rubin Kazań) - do 39. minuty ligowego meczu z Krylja Sowietow (4:1)

Janusz Gancarczyk (Śląsk Wrocław) - do 90. minuty ligowego meczu z Lechem Poznań (0:1)

Kamil Kosowski (APOEL Nikozja) - nie grał w ligowym meczu z Arisem Limassol (2:0)

Ludovic Obraniak (Lille OSC) - na ławce rezerwowych w ligowym meczu z Grenoble (2:0)

Roger Guerreiro (AEK Ateny) - od 80. minuty w ligowym meczu z Ergotelisem (2:2)

Napastnicy:

Robert Lewandowski (Lech Poznań) - do 90. minuty w ligowym meczu ze Śląskiem Wrocław (1:0)

Paweł Brożek (Wisła Kraków) - 90 minut w ligowym meczu z Koroną Kielce (3:2)

Ireneusz Jeleń (AJ Auxerre) - 90 minut w ligowym meczu i dwa gole w ligowym meczu z Montpellier (2:1)

Patryk Małecki (Wisła Kraków) - do 84. minuty w ligowym meczu z Koroną Kielce (3:2).