Reklama

Reklama

​Zmiany w obostrzeniach. Od 28 maja "odmrażanie" klubów fitness, siłowni i basenów

Dobra informacja dla amatorów sportu. Premier Mateusz Morawiecki zapowiedział, że już od 28 maja z zachowaniem reżimu sanitarnego będą działać kluby fitness, baseny, siłownie oraz solaria.

- Zdecydowaliśmy, że 28 maja - przyspieszając o jeden dzień - otworzyć branżę sportową.(...) Za dwa i pół tygodnia - pod koniec maja - kluby fitness, baseny, siłownie różnego rodzaju, będą mogły w reżimie sanitarnym z powrotem być uruchamiane - zapowiedział premier Morawiecki na środowej konferencji prasowej. 

Oznacza to, że branża sportowa zostanie "odmrożona" nieco wcześniej, niż pierwotnie zakładano.

28 maja stopniowe otwieranie branży sportowej

Przypomnijmy, że od soboty 1 maja można uprawiać sport na świeżym powietrzu w grupach do 50 osób. Zorganizowane grupy mogą korzystać z zamkniętych obiektów sportowych i basenów.

Reklama

Wcześniej rząd zapowiedział, że otwarcia siłowni i klubów fitness, a także basenów i innych zamkniętych obiektów sportowych nastąpi 29 maja. Zaznaczono wówczas, że konieczne będzie zachowanie reżimu sanitarnego - m.in. obłożenie obiektu maksymalnie w 50 proc. i odpowiednia powierzchnia na 1 osobę (15 m2).

Od 15 maja kibice będą mogli wrócić też na stadiony. Na świeżym powietrzu na trybunach będzie mogła zasiąść liczba widzów nie większa od 25 proc. pojemności obiektu.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama