Reklama

Reklama

​Zmarł dziennikarz sportowy Jerzy Wicherek

W wieku 73 lat zmarł w poniedziałek w Krakowie Jerzy Wicherek, dziennikarz sportowy, wieloletni pracownik i zastępca redaktora naczelnego krakowskiego "Tempa".

Jerzy Wicherek urodził się 28 kwietnia 1947 w Bielsku Białej. Liceum ukończył w rodzinnych Czechowicach-Dziedzicach. Studiował w Krakowie, był absolwentem filologii polskiej Uniwersytetu Jagiellońskiego.

Od początku lat 70. pracował jako dziennikarz, specjalizując się w relacjach sportowych i publikując początkowo w "Dzienniku Polskim", a w latach 1982-84 w "Echu Krakowa".

Nie żyje Jerzy Wicherek

Od 1984 roku aż do emerytury był dziennikarzem i wieloletnim zastępcą redaktora naczelnego "Tempa".

Pisał o koszykówce, narciarstwie alpejskim i kolarstwie. Był sprawozdawcą na Igrzyskach Olimpijskich - zimowych w Nagano (1998) i letnich w Sydney (2000). Przez kilkadziesiąt lat towarzyszył kolarskiemu peletonowi na szosach krajowych i zagranicznych, obsługując największe imprezy w tym sporcie - mistrzostwa świata, Wyścigi Pokoju, Tour de Pologne.

Reklama

Był autorem publikacji książkowych, w tym wydanej w 2006 roku "Wielkiej Encyklopedii Sportu".

Uroczystości pogrzebowe Jerzego Wicherka odbędą się 12 marca na Cmentarzu Podgórskim w Krakowie. 

Zobacz Interia Sport w nowej odsłonie!

Sprawdź!

sab/ co/

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL