Reklama

Reklama

Zmarł były hokeista na trawie Jan Flinik, dwukrotny uczestnik igrzysk

W czwartek w Gnieźnie w wieku 84 lat zmarł jeden z najwybitniejszych polskich hokeistów na trawie Jan Flinik, 40-krotny reprezentant kraju i uczestnik igrzysk olimpijskich w Helsinkach (1952) i Rzymie (1960).

Urodzony 9 października 1932 roku Flinik przez niemal całą karierę związany był z klubem z Gniezna, który występował pod szyldem Stelli, Spójni, a potem Sparty. Zdobył z nim 11 tytułów mistrza Polski, jeden złoty medal wywalczył z OWKS Wrocław, w którym to klubie odbywał służbę wojskową.

W reprezentacji Polski rozegrał 40 spotkań i strzelił 24 bramki. Dwukrotnie wystąpił na igrzyskach olimpijskich - w 1952 roku w Helsinkach zajął szóste miejsce. Osiem lat później biało-czerwoni w Rzymie zostali sklasyfikowani na 12. pozycji. W reprezentacji grał m.in. ze starszymi, nieżyjącymi już braćmi Alfonsem i Henrykiem.

Reklama

Otrzymał tytuł Zasłużonego Mistrza Polski oraz srebrny i brązowy medal za wybitne osiągnięcia sportowe. Został również wyróżniony Złotą Honorową Odznaką Polskiego Związku Hokeja na Trawie. 

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy