Reklama

Reklama

Złota Liga: Zwycięstwo Anny Jesień

Anna Jesień wygrała w Rzymie podczas mityngu Złotej Ligi bieg na 400 m przez płotki, uzyskując wynik 54,31. Zawodniczka AZS AWF Warszawa wyprzedziła Amerykankę Sheenę Tostę - 54,57 i Jamajkę Melaine Walker - 54,58.

Wkonkursie skoku o tyczce Anna Rogowska (SKLA Sopot) uplasowała się na szóstej pozycji (4,60), a Monika Pyrek (MKL Szczecin) na ósmej (4,46). Wszystkie miejsca na podium zajęły Rosjanki: pierwsze Jelena Isinbajewa - 4,85, drugie Julia Gołubczykowa - 4,70, a trzecie Swietłana Fieofanowa - 4,70.

Po piątkowym mityngu Złotej Ligi w Rzymie w wyścigu po główną nagrodę - milion dolarów pozostało czworo lekkoatletów. Szansę na udział w podziale tej sumy stracił fiński oszczepnik Tero Pitkamaki, który przegrał z Norwegiem Andreasem Thorkildsenem.

Reklama

Trzecie zwycięstwa w tegorocznym cyklu Golden League odnieśli: Jamajka Kerron Stewart w biegu na 100 m, Amerykanka Sanya Richards na 400 m, Rosjanka Jelena Isibajewa w skoku o tyczce oraz Etiopczyk Kenenisa Bekele w biegu na 5000 m. Stewart, Isinbajewa i Bekele uzyskali najlepsze w tym roku rezultaty na świecie.

Kolejne mityngi Złotej Ligi odbędą się 17 lipca w Paryżu, 28 sierpnia w Zurychu i 5 września w Brukseli. Warunkiem uczestnictwa w podziale miliona dolarów jest komplet zwycięstw w wybranych konkurencjach w zawodach z tego cyklu.

Wyniki (* oznaczono konkurencje zaliczane do cyklu Złotej Ligi):

MĘŻCZYŹNI

100 m *

1. Tyson Gay (USA) 9,77 najlepszy w tym roku wynik na świecie

2. Asafa Powell (Jamajka) 9,88

3. Yohan Blake (Jamajka) 9,96

4. Daniel Bailey (Antigua i Barbuda) 9,97

5. Steve Mullings (Jamajka) 10,01

6. Michael Rodgers (USA) 10,03

400 m *

1. Chris Brown (Bahamy) 44,81

2. David Gillick (Irlandia) 44,82

3. Renny Quow (Trynidad) 45,02

4. John Steffensen (Australia) 45,28

5. Ricardo Chambers (Jamajka) 45,31

6. Gary Kikaya (Dem. Rep. Kongo) 45,34

800 m

1. Alfred Kirwa Yego (Kenia) 1.45,23

2. Mohamed Al Salhi (Arabia Saudyjska) 1.45,61

3. Nadjim Manseur (Algieria) 1.45,64

4. Mbulaeni Mulaudzi (RPA) 1.45,69

5. Boaz Kiplagat Lalang (Kenia) 1.46,25

6. Manuel Olmedo (Hiszpania) 1.46,64

1500 m

1. Asbel Kiprop (Kenia) 3.31,20

2. Amine Laalou (Maroko) 3.31,56

3. William Biwott (Kenia) 3.31,70

4. Tarek Boukensa (Algieria) 3.32,03

5. Belal Ali (Bahrajn) 3.32,10

6. Juan Carlos Higuero (Hiszpnia) 3.32,59

5000 m *

1. Kenenisa Bekele (Etiopia) 12.56,23 najlepszy w tym roku wynik na świecie

2. Mark Kosgey Kiptoo (Kenia) 12.57,62

3. leonard Patrick Komon (Kenia) 12.58,24

4. Lucas Kimeli Rotich (Kenia) 12.58,70

5. Bekana Daba (Etiopia) 12.59,22

6. Imane Merga (Etiopia) 12.59,75

110 m ppł *

1. Dayron Robles (Kuba) 13,17

2. Antwon Hicks (USA) 13,27

3. Dexter Faulk (USA) 13,30

4. Aries Merritt (USA) 13,42

5. Stanislavs Olijars (Łotwa) 13,60

6. Ryan Wilson (USA) 13,73

400 m ppł

1. Kerron Clement (USA) 48,09

2. Isa Phillips (Jamajka) 48,11

3. Louis van Zyl (RPA) 48,37

4. Danny Mcfarlane (Jamajka) 48,59

5. Javier Culson (Puertoriko) 48,95

6. Justin Gaymon (USA) 49,55

w dal

1. Dwight Phillips (USA) 8,61

2. Irving Saladino (Panama) 8,27

3. Fabrice Lapierre (Australia) 8,22

4. Louis Tsatoumas (Grecja) 8,19

5. Mitchell Watt (Australia) 8,12

6. Brian Johnson (USA) 7,90

oszczep

1. Andreas Thorkildsen (Norwegia) 87,46

2. Tero Pitkamaki (Finlandia) 83,68

3. Mark Frank (Niemcy) 82,75

4. Vadims Vasilevskis (Łotwa) 81,70

5. Oleksandr Piatnica (Ukraina) 80,43

6. Mike Hazle (USA) 76,91

KOBIETY

100 m *

1. Kerron Stewart (Jamajka) 10,75 najlepszy w tym roku wynik na świecie

2. Shelly-Ann Fraser (Jamajka) 10,91

3. Chandra Sturrup (Bahamy) 10,99

4. Carmelita Jeter (USA) 11,01

5. Kelly Ann Baptiste (Trynidad) 11,06

6. Debbie Ferguson (Bahamy) 11,11

400 m *

1. Sanya Richards (USA) 49,46

2. Shericka Williams (Jamajka) 50,31

3. Amy Mbacke Thiam (Senegal) 50,71

4. Novlene Williams (Jamajka) 50,90

5. Allyson Felix (USA) 50,94

6. Amantle Montsho (Botswana) 51,10

800 m

1. Maggie Vessey (USA) 2.00,13

2. Elisa Cusma (Włochy) 2.00,14

3. Mayte MartĄnez (Hiszpania) 2.00,21

4. Jekaterina Kostecka (Rosja) 2.00,53

5. Anna Rostkowska (Polska) 2.00,57

6. Janeth Jepkosgei (Kenia) 2.01,39

1500 m

1. Maryam Yusuf Jamal (Bahrajn) 3.56,55 najlepszy w tym roku wynik na świecie

2. Christin Wurth-Thomas (USA) 3.59,98

3. Oksana Zbrożek (Rosja) 4.01,48

4. Sonja Roman (Słowenia) 4.02,13

5. Viola Kibiwot (Kenia) 4.03,22

6. Mariem Alaoui Selsouli (Maroko) 4.03,76

100 m ppł *

1. Dawn Harper (USA) 12,55

2. Delloreen Ennis-London (Jamajka) 12,67

3. Brigitte Foster (Jamajka) 12,68

4. Perdita Felicien (Kanada) 12,70

5. Sally Mclellan (Australia) 12,76

6. Priscilla Lopes (Kanada) 12,76

400 m ppł

1. Anna Jesień (Polska) 54,31

2. Sheena Johnson (USA) 54,57

3. Melanie Walker (Jamajka) 54,58

4. Tiffany Ross (USA) 54,81

5. Anastazja Rabczeniuk (Ukraina) 55,39

6. Kaliese Spencer (Jamajka) 55,40

3000 m z przeszkodami

1. Gulnara Samitowa (Rosja) 9.11,58 najlepszy w tym roku wynik na świecie

2. Jekaterina Wołkova (Rosja) 9.17,40

3. Ruth Bisibori Nyangau (Kenia) 9.17,85

4. Sofia Assefa (Etiopia) 9.23,61

5. Habiba Ghribi (Tunezja) 9.24,40

6. Sophie Duarte (Francja) 9.25,62

wzwyż *

1. Antonietta di Martino (Włochy) 2,00

2. Blanka Vlasic (Chorwacja) 1,97

3. Chaunte Howard (USA) 1,97

4. Swietłana Szkolina (Rosja) 1,94

5. Wiktoria Sliwka (Rosja) 1,90

6. Marina Korżowa (Kazachstan) 1,90

..

9. Karolina Gronau (Polska) 1,85

tyczka *

1. Jelena Isinbajewa (Rosja) 4,85 najlepszy w tym roku wynik na świecie

2. Julia Gołubczykowa (Rosja) 4,70

3. Swietłana Fieofanowa (Rosja) 4,70

4. Fabiana Murer (Brazylia) 4,60

5. Silke Spiegelburg (Niemcy) 4,60

6. Anna Rogowska (Polska) 4,60

7. Anna Battke (Niemcy) 4,46

8. Monika Pyrek (Polska) 4,46

Lista lekkoatletów pozostających w rywalizacji o milion dolarów:

kobiety:

100 m

Kerron Stewart (Jamajka)

Berlin - 11,00

Oslo - 10,99

Rzym - 10,75 najlepszy wynik na świecie

400 m

Sanya Richards (USA)

Berlin - 49,57

Oslo - 49,23

Rzym - 49,46

tyczka

Jelena Isinbajewa (Rosja)

Berlin - 4,83

Oslo - 4,71

Rzym - 4,85 najlepszy wynik na świecie

mężczyźni:

5000 m

Kenenisa Bekele (Etiopia)

Berlin - 13.00,76

Oslo - 13.04,87

Rzym - 12.56,23 najlepszy wynik na świecie

kolejne mityngu cyklu Złotej Ligi:

17 lipca - Paryż

28 sierpnia - Zurych

5 września - Bruksela

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL