Zlatan poprowadził Barcelonę do zwycięstwa

Barcelona wygrała na wyjeździe z Realem Mallorca 1-0 w sobotnim spotkaniu 29. kolejki Primera Division. Zwycięskiego gola dla liderów rozgrywek zdobył Zlatan Ibrahimović.

ZOBACZ WYNIKI, TERMINARZ, TABELĘ I CZOŁOWYCH STRZELCÓW PRIMERA DIVISION

Mecz nie rozpoczął się jednak najlepiej dla mistrzów Hiszpanii. Już w 2. minucie gospodarze mogli objąć prowadzenie, ale po strzale Artiza Aduriza Zubeldii piłka trafiła w słupek. Przed przerwą jeszcze raz gości uratował w słupek, tym razem po uderzeniu Borji Valero z rzutu wolnego.

Po zmianie stron Barcelona dopięła jednak swego. W 63. minucie z rzutu rożnego piłkę w pole karne dośrodkował Xavi, na bramkę uderzył Carles Puyol, Dudu Aouate zdołał obronić strzał, ale wobec dobitki Ibrahimovicia z kilku metrów był już bezradny.

Dzięki zwycięstwu Barca znów o trzy punkty wyprzedza Real Madryt. "Królewscy" będą mogli wrócić na fotel lidera w niedzielny wieczór. O 21 zmierzą się w derbowym meczu z Atletico.

Gospodarze będą zdecydowanym faworytem spotkania. Atletico nie wygrało bowiem na Santiago Bernabeu od...11 lat! Dowiedz się więcej na temat tego meczu!

Real Mallorca - FC Barcelona 0-1 (0-0)

Bramka: 0-1 Zlatan Ibrahimović (63.)

ZOBACZ SKRÓTY Z MECZU MALLORCA - BARCELONA 0-1

Dowiedz się więcej na temat: Primera Division | Real | FC Barcelona | Zlatan Ibrahimović