Reklama

Reklama

Zigtech zmniejsza obciążenie mięśni dolnych partii nóg w trakcie biegu

Czym jest dla Ciebie sport? Określisz jednym słowem uczucia, jakie towarzyszą Ci podczas treningu? Trudne, prawda? Sport to mieszanka emocji, wolność, siła, energia... Podczas treningu czujesz, jak rozpiera Cię moc. Co jeśli można by poczuć jej jeszcze więcej? To jest możliwe, dzięki nowej technologii ZigTech.

Czym jest ZigTech? ZigTech to unikalna, zygzakowata podeszwa buta, która pozwala sportowcom oddawać część energii podczas biegu lub treningu. Jak to działa? Podeszwa amortyzuje uderzenie pięty o podłoże. Wydzielona w ten sposób energia jest transferowana wzdłuż powierzchni buta, a następnie wraca do sportowca po to, by popychać go naprzód. Tradycyjne buty biegowe oddają energię tylko w płaszczyźnie pionowej. W butach ZigTech jest inaczej. Energia jest transferowana w poziomie, wzdłuż kolejnych zygzaków w podeszwie, przez co sportowiec odzyskuje więcej energii od piety aż po palce. W efekcie buty ZigTech zmniejszają obciążenie kluczowych mięśni dolnych partii nóg nawet do 20%.

Reklama

Od momentu wprowadzenia obuwia ZigTech na polski rynek jesienią 2010r. zrobiły one furorę wśród biegaczy. Z jednej strony efektywność i funkcjonalność działania. Z drugiej strony oryginalny wygląd podeszwy, dzięki której wyróżnisz się biegnąc wieczorem po mieście czy trenując na siłowni.

Zbigniew Nadolski, czołowy polski trener biegania dodaje "Trening biegacza jest niezwykle wyczerpujący dla jego nóg, zarówno stawów, jak i mięśni. Dotyczy to zwłaszcza biegów długodystansowych, gdzie liczba przebiegniętych rocznie kilometrów sięga nawet 6 tysięcy. Dlatego też tak ważna jest dobra amortyzacja w butach do biegania. Technologia ZigTech to jednak coś więcej. Poza doskonałą amortyzacją, zapewnia jeszcze biegaczowi transfer energii od pięty do palców. To jakby dodatkowy zastrzyk energii przy każdym kroku. Dzięki temu, bieg staje się mniej męczący, co przy dużej ilości pokonywanych podczas sezonu kilometrów jest niemalże zbawienne. Nie jest to oczywiście but startowy, ale na pewno można go polecić amatorom dłuższego biegania."

Dla pełnej wygody warto skompletować obuwie z odzież ZigTechCelliant wykonanych z naturlanych minerałów - wszystko po to, by podnieść poziom tlenu w organizmie nawet o 7%.

Czym są włókna Celliant? Włókna Celliant zastosowane przy produkcji odzieży ZigTech to specjalnie opracowane struktury wplecione w materiał, które są tworzone przy użyciu zbioru czułych optycznie naturalnych minerałów. Jak działają? Włókna Celliant wykonane z naturalnych minerałów wchłaniają energię wydzielaną przez ciało sportowca w trakcie biegu, a następnie odzyskują część tej energii i przesyłają ją z powrotem do organizmu. Odzyskana w ten sposób energia wspomaga fizjologiczne funkcje takie jak przyspieszony obieg krwi oraz zwiększony poziom tlenu w organizmie. W efekcie udaje się zwiększyć poziom tlenu w organizmie nawet o 7%.

Ubrania ZigTech są nie tylko efektywne, ale też uniwersalne i wytrzymałe. Idealnie nadają się do biegania i treningu niezależnie od warunków atmosferycznych. Możesz je stosować zarówno ćwicząc w siłowni, jak i podczas treningu na świeżym powietrzu. Efektywność włókien Celliant nie zmniejszy się pod wpływem działania promieni słonecznych czy niskich temperatur. Odzież ZigTech, skonstruowana z technologicznych materiałów, jest niezwykle wytrzymała, a jej włókna nie spierają się i zachowują swoje właściwości. Dzięki temu ubrania z kolekcji ZigTech mogą służyć przez długi czas.

Jeśli zalezy Ci na efektywnym biegu lub treningu, jeśli chcesz wyróznić się z tłumu, to buty i odzież ZigTech są stworzone właśnie dla Ciebie. Poczuj energię płynącą z technologii Reebok Zigtech.


Więcej informacji na www.reebok.com/zigtech

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje