Reklama

Reklama

ZigTech - nowa energia dla biegaczy

ZigTech to nazwa technologii nowych butów firmy Reebok, które powstały by zminimalizować zmęczenie kluczowych mięśni nóg. Buty Reebok ZigTech, przeznaczone zarówno do biegania, jak i do treningu gwarantują maksymalną amortyzację stopy oraz wyjątkowo sportowy komfort.

Inżynierowie pracujący przy tworzeniu technologii ZigTech, zastosowali wiedzę, polegającą na odkryciu, że podczas biegu energia zwrotna powstająca po zetknięciu się pięty z podłożem, może rozchodzić się horyzontalnie wzdłuż stopy. Do tej pory tradycyjne buty biegowe oddawały energię tylko w płaszczyźnie pionowej. W butach ZigTech jest inaczej - po zetknięciu stopy z podłożem, zygzakowata podeszwa amortyzuje uderzenie pięty o podłoże. A następnie wytworzona w ten sposób energia jest transferowana wzdłuż linii kolejnych zygzaków tworzących podeszwę. Dzięki temu sportowiec odzyskuje część energii, tak niezbędnej w trakcie biegu lub treningu. W efekcie buty Zigtech zmniejszają obciążenie kluczowych mięśni nóg w trakcie biegu nawet do 20%, w szczególności ścięgien podkolanowych oraz przedniej części piszczeli. Mniejsze obciążenie wpływa także na zmniejszenie ryzyka kontuzji czy przeciążeń mięśni.

Reklama

Światowej klasy sportowcy tacy jak Lewis Hamilton oraz Thierry Henry już mieli okazję do wypróbowania ZigTech. Lewis Hamilton komentuje: ,,Energia, którą zyskuję dzięki ZigTech, jest fenomenalna! Nigdy wcześniej nie spotkałem się z czymś takim".

Tworząc podeszwę nowego buta, designerzy Reeboka czerpali inspirację z przełomowych konstrukcji architektonicznych barcelońskiego twórcy-wizjonera Gaudiego. Logiem nowych butów Reeboka został efektowny zygzak, który użyty jest w samych butach, gdyż stanowi ich amortyzującą, kolorową podeszwę wykonaną z giętkiej, lekkiej pianki.

Zigtech to także możliwość wyrażenia siebie - zarówno przez mężczyzn jak i kobiety - poprzez niesłychanie odważne zestawienia kolorystyczne butów: czarno-żółte, zielono-szaro-niebieskie, czarno-pomarańczowe oraz biało-zielone. Dzięki ZigTech możesz się wyróżnić zarówno na bieżni, w siłowni czy podczas wieczornych biegów po ulicach miasta.

Jesteś gotowy do biegu? Startuj w ZigTech i poczuj dodatkowy przypływ energii.

Więcej o ZigTech szukaj na www.reebok.com/PL/more/zigtech

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje