Reklama

Reklama

Zespół Jaszki i Kubisztala zagra w Lidze Mistrzów

Drużyna Fuechse Berlin, której barwy reprezentują Bartłomiej Jaszka i Michał Kubisztal, zajął trzecie miejsce w niemieckiej ekstraklasie piłkarzy ręcznych i awansował do Ligi Mistrzów.

W ostatniej kolejce "Lisy" pokonały na wyjeździe SC Magdeburg 30:24. Cztery gole dla gości uzyskał Kubisztal, który jednak w lecie prawdopodobnie opuści ten zespół, a jednego Jaszka. Wśród gospodarzy najskuteczniejszy był Bartosz Jurecki - sześć trafień.

Mistrzostwo Niemiec już wcześniej zapewnił sobie HSV Hamburg, który w sobotę wygrał na wyjeździe z HBW Balingen-Weilstetten 33:24. Po trzy gole dla gości zdobyli bracia Marcin i Krzysztof Lijewscy.

Największym przegranym sezonu jest drużyna Rhein-Neckar Loewen. Mimo zwycięstwa w Lemgo nad tamtejszym TBV 36:31 zajęła czwarte miejsce w tabeli i musi czekać na zaproszenie do turnieju kwalifikacyjnego, by liczyć na występ w Lidze Mistrzów. Karol Bielecki z dorobkiem sześciu goli był najlepszym strzelcem wśród zwycięzców, a Grzegorz Tkaczyk zdobył jedną bramkę. Ten drugi, podobnie jak bramkarz Sławomir Szmal, przenosi się do teraz do Vive Targi Kielce.

Reklama

Z innych Polaków na listę strzelców w spotkaniach ostatniej kolejki wpisał się również Tomasz Tłuczyński z TuS N-Luebbecke (28:36 z THW Kiel).

Gola dla TSV Hannover-Burgdorf (31:23 z DHC Rheinland) zdobył natomiast Piotr Przybecki.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL