Zepter pokonany w Berlinie

W swym ósmym występie w grupie A Suproligi koszykarze Zeptera Idei Śląska Wrocław po meczu pełnym bezpardonowej walki i po wielu kontrowersyjnych decyzjach sędziowskich ulegli po dogrywce w Berlinie wciąż niepokonanej przed własną publicznością ekipie Alby 86:78 (13:16, 22:13, 22:25, 16:19, dogrywka 5:13).

W Max Schmelling Halle mistrzowie Polski nękani niesprzyjającymi decyzjami arbitrów w ostatnich 40 sekundach regularnego czasu odrobili 6-punktową stratę. Najpierw za trzy trafił Miglinieks, fatalnie po jednym wolnym przestrzelili Phelps i Alexis, a zza lini 6,25 metra celnie rzucił Kościuk. Na dwie sekundy przed końcową syreną ten sam zawodnik z zimną krwią wykorzystał oba wolne i wyrównując stan meczu doprowadził do dogrywki.

W dodatkowym czasie gry Zepter, grając bez pięciu podstawowych graczy, którzy złapali wcześniej po 5 przewinień (z wyjściowej piątki pozostał na parkiecie tylko Zieliński) nie był wstanie podjąć walki i przegrał różnicą 8 "oczek".