Reklama

Reklama

Zdzisław K. z zarzutami!

Sekretarz generalny PZPN Zdzisław K. usłyszał w środę w Prokuraturze Krajowej we Wrocławiu dwa zarzuty dotyczące niegospodarności. Mężczyzna miał przekazać ok. 350 tys. zł zajętych przez komornika na poczet klubu Widzew Łódź. Grozi mu do pięciu lat więzienia.

Jak poinformował dziennikarzy w środę szef Prokuratury Krajowej we Wrocławiu, Edward Zalewski, Zdzisław K. nie przyznał się do zarzutów, ale złożył obszerne wyjaśnienia i poprosił prokuratora o wyznaczenie kolejnego terminu przesłuchania. Prokuratura wobec podejrzanego zastosowała poręczenie majątkowe w kwocie 50 tys. zł i dozór policyjny.

Wcześniej przed wejściem na przesłuchanie K. pytany przez dziennikarzy mówił, że nie wie dlaczego został wezwany. Dodał jednak, że "jeśli zostanie wypuszczony" opowie dziennikarzom o przebiegu spotkania z prokuratorem. Kilka godzin później, gdy K. wyszedł, nie był już taki rozmowny. Nie chciał mówić ani o zarzutach, ani czy się do nich przyznał.

Reklama

Pytany przez PAP czy będzie startować w wyborach na prezesa PZPN, K. powiedział: "tak, będę".

Przed Zdzisławem K. we wrocławskiej prokuraturze był w środę przesłuchiwany w charakterze świadka rzecznik PZPN Zbigniew Koźmiński. Pytany przez dziennikarzy, czy po postawieniu zarzutów Zdzisławowi K. mężczyzna nie będzie mógł startować na prezesa PZPN Koźmiński nie chciał jednoznacznie się na ten temat wypowiadać. Powiedział jedynie, że zarzuty to jeszcze nie jest skazanie.

Na temat swojego przesłuchania powiedział jedynie, że był pytany o sprawy związane ze sportem. "Przyjeżdżając tu spełniłem swój obywatelski obowiązek. Zostałem wezwany, stawiłem się, odpowiedziałem na pytania" - mówił Koźmiński. Dodał, że wraca do Krakowa. Pytany czy obawiał się środowego przesłuchania Koźmiński powiedział: "znam swój życiorys i wiem, że nie mam się czego bać".

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy