Reklama

Reklama

Zaradny wygrał w Bełchatowie

Piotr Zaradny z grupy DHL-Author po finiszu z peletonu wygrał drugi etap 19. Wyścigu Kolarskiego Solidarności i Olimpijczyków.

Piotr Zaradny z grupy DHL-Author po finiszu  z peletonu wygrał drugi etap 19. Wyścigu Kolarskiego Solidarności  i Olimpijczyków.

Pozycję lidera utrzymał Krzysztof Jeżowski z CCC Polsat, który na mecie w Bełchatowie był drugi. Na trzecim miejscu ukończył etap Ukrainiec Denys Kostyuk z ISD Sports Donetsk.

Drugi etap z Radomska do Bełchatowa miał 100 km. Jeszcze na ulicach Radomska na 12 kilometrze była premia specjalna, którą wygrał Ukrainiec Anatoliy Jugow z ISD Sports Donetsk. Drugi był Wojciech Halejak z DHL-Author, a trzeci Sylwester Janiszewski z Legii.

Piętnaście kilometrów po starcie, od peletonu odjechał Piotr Krajewski z Legii i uciekał samotnie przez 50 km. Jego przewaga nad grupą osiągnęła trzy minuty. Samotnie też przejechał linię lotnego finiszu w Kleszczowie. Z peletonu najszybszy był Jeżowski, który wyprzedził Mateusza Komara z DHL-Author.

Reklama

Kilka kilometrów za Kleszczowem peleton dogonił Krajewskiego i do Bełchatowa wjechała cała grupa. Przed metą kolarze przejechali jeszcze trzy rundy po ulicach miasta. Finisz z peletonu wygrał Zaradny, wyprzedzając Jeżowskiego i Kostyuka.

- Można powiedzieć, że swoje zadanie już wykonałem. Miałem wygrać przynajmniej jeden etap i ten cel już osiągnąłem. Być może uda się jeszcze coś wygrać. Teraz powinno być trochę łatwiej, gdyż po dzisiejszym zwycięstwie presja jest już mniejsza. Przed rokiem w tym wyścigu wygrałem trzy etapy. Powtórzyć to osiągnięcie będzie bardzo trudno, lecz może jeszcze coś dorzucę do dzisiejszej wygranej. Nie udało się w generalnej klasyfikacji wyprzedzić Krzyśka, który punktował na lotnym finiszu. Nie ma jednak na co narzekać, gdyż miałem wygrać jakiś etap, a nie cały wyścig - powiedział Zaradny.

Dodał, że lepiej by było, gdyby organizatorzy wyścigu nie planowali jednego dnia dwóch długich etapów. - Mieliśmy do przejechania ponad dwieście kilometrów. W międzyczasie samochodami przemieściliśmy się z Pabianic do Radomska. To wszystko było dość męczące. Kolarze to jednak twardzi ludzie i przystosują się do każdych warunków - wyjaśnił Zaradny.

W czwartek rozegrany zostanie trzeci etap wyścigu z Białobrzegów do Radomia, długości 162 km.

Wyniki 2. etapu Wyścigu Solidarności i Olimpijczyków, Radomsko - Bełchatów (100 km):

1. Piotr Zaradny (DHL-Author) 2:18.11

2. Krzysztof Jeżowski (CCC Polsat)

3. Denys Kostyuk (Ukraina/ISD-Sports Donetsk)

4. Andre Schulze (Niemcy/PSK Whirpool-Author)

5. Bartłomiej Matysiak (Legia)

6. Paweł Szaniawski (CCC Polsat)

7. Błażej Janiaczyk (Polska)

8. Leif Lampater (Niemcy)

9. Roger Kluge (Niemcy/LKT Team Brandenburg)

10. Dmytro Kriwcow (Ukraina/ISD-Sports Donetsk) - wszyscy ten sam czas

klasyfikacja generalna:

1. Jeżowski 5:05.21

2. Zaradny strata 0.05

3. Schulze 0.07

4. Komar 0.10

5. Piotr Krajewski (Legia) 0.10

6. Kostyuk 0.11

7. Karl-Christian Koning (Niemcy) 0.12

8. Janiaczyk 0.13

9. Tom Meeusen 0.13

10. Dawid Krupa (Polska młodzieżowa) 0.13

klasyfikacja punktowa:

1. Jeżowski 21 pkt.

2. Zaradny 16

3. Schulze 15

klasyfikacja młodzieżowa:

1. Krajewski

2. Meeusen

3. Janiszewski

klasyfikacja drużynowa:

1. Fidea Team 15:16.42

2. ISD-Sports Donetsk

3. CCC Polsat ten sam czas

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL