Reklama

Reklama

Zapaśnicy AKS Piotrków Trybunalski najlepsi!

Pierwsze miejsce w klasyfikacji klubowej zakończonych w Dębicy zapaśniczych mistrzostw Polski w stylu klasycznym zajął AKS Piotrków Trybunalski wyprzedzając o 62 punkty Olimpijczyka Radom i o 67 Śląsk Wrocław.

Klasyfikację województw wygrało łódzkie 278 pkt przed mazowieckim - 267 i dolnośląskim - 218. Startowali zapaśnicy z jedenastu województw. W sumie o tytuły mistrzowskie rywalizowało 125 zawodników z 24 klubów.

Reklama

Wicemistrz Europy 2009 z Wilna Edward Barsegjan z Cartusii Kartuzy obronił tytuł mistrza Polski, z tą tylko różnicą, że nie jak przed rokiem w wadze 60, lecz 66 kg. Ubiegłoroczny złoty medalista MP w kategorii 55 kg Radosław Bierzanowski (Cement Gryf Chełm) musiał zadowolić się drugim miejscem, po porażce w finale z Marcinem Kunyszem (Agros Żary).

Kolega klubowy Barsegjana, Edgar Pogosjan trzeci zawodnik MP 2008 w wadze 60 kg, w Dębicy okazał się najlepszym. Pod nieobecność kontuzjowanego Juliana Kwita (Śląsk Wrocław) tytuł mistrzowski w wadze 74 kg przypadł ubiegłorocznemu brązowemu medaliście, jego koledze klubowemu Damianowi Janikowskiemu.

Miano najlepszego w kategorii 84 kg wywalczył utytułowany Artur Michalkiewicz (Śląsk Wrocław). W finale wagi 96 kg spotkali się ubiegłoroczni finaliści. Tym razem tytuł mistrzowski zdobył wicemistrz Polski 2008 Andrzej Deberny (AKS Piotrków Trybunalski) pokonując Marcina Olejniczaka (Sobieski Poznań). Wśród najcięższych - rywalizację w kategorii 120 kg wygrał Łukasz Banak ze Śląska Wrocław.

Wyniki zapaśniczych MP w stylu klasycznym

waga 55 kg (startowało 14 zawodników)

1. Marcin Kunysz (Agros Żary)

2. Radosław Bierzanowski (Cement Gryf Chełm)

3. Dawid Kareciński (Pogoń Ruda Śląska)

Arkadiusz Medyński (Agros Żary)

5. Michał Kosturbiec (Agros Zamość)

Marek Gawlik (Wisłoka Dębica)

waga 60 kg (startowało 17 zawodników)

1. Edgar Pogosjan (Carusia Kartuzy)

2. Przemysław Podedworny (Agros Żary)

3. Paweł Matuszyński (Olimpijczyk Radom)

Jakub Szczepański (Śląsk Wrocław)

5. Sławomir Szczepański (Cement Bgryf Chełm)

Marcin Jaskot (Cement Gryf Chełm)

waga 66 kg (startowało 24 zawodników)

1. Edward Barsegjan (Cartusia Kartuzy)

2. Przemysław Niedźwiedzki (AKS Piotrków Trybunalski)

3. Maciej Szczepanik (AKS Piotrków Trybunalski)

Sylwester Charzewski (Cement Gryf Chełm)

5. Mariusz Furgał (Wisłoka Dębica)

Jakub Tim (Sobieski Poznań)

waga 74 kg (startowało 18 zawodników)

1. Damian Janikowski (Śląsk Wrocław)

2. Łukasz Fafiński (Olimpijczyk Radom)

3. Michał Król (AKS Piotrków Trybunalski)

Tadeusz Michalik (Agros Żary)

5. Krzysztof Kowalski (Wisłoka Dębica)

Piotr Przepiórka (Olimpijczyk Radom)

waga 84 kg (startowało 25 zawodników)

1. Artur Michalkiewicz (Śląsk Wrocław)

2. Michał Jaworski (AKS Piotrków Trybunalski)

3. Michał Flis (Olimpijczyk Radom)

Jarosław Karbownik (Granica Gdańsk)

5. Wacław Siorak (Unia Racibórz)

Michał Pietrzak (Sobieski Poznań)

waga 96 kg (startowało 10 zawodników)

1. Andrzej Deberny (AKS Piotrków Trybunalski)

2. Marcin Olejniczak (Sobieski Poznań)

3. Radosław Grzybicki (AKS Piotrków Trybunalski)

Seweryn Szreder (AZS AWF Warszawa)

5. Przemysław Malinowski (AZS AWF Warszawa)

Paweł Jałtoszczuk (Cement Gryf Chełm)

waga 120 kg (startowało 17 zawodników)

1. Łukasz Banak (Śląsk Wrocław)

2. Sławomir Szczepanik (AKS Piotrkow Trybunalski)

3. Rajmund Łoboda (Olimpijczyk Radom)

Damian Fedorowicz (Agros Żary)

5. Robert Wojszczuk (Podlasie Białystok)

Paweł Lisek (Olimpijczyk Radom)

klasyfikacja klubowa

1. AKS Piotrków Trybunalski 247 pkt

2. Olimpijczyk Radom 185

2. Śląsk Wrocław 180

4. Agros Żary 174

5. Cement Gryf Chełm 147

6. Sobieski Poznań 81

Klasyfikacja województw

1. Łódzkie 278 pkt

2. Mazowieckie 267

3. Dolnośląskie 218

4. Lubelskie 176

5. Lubuskie 174

6. Pomorskie 108

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje