Reklama

Reklama

Zakopane: Pogoda nie sprzyja skoczkom

Nie ma szczęścia do pogody Puchar Świata w skokach narciarskich. Do tej pory z powodu fatalnych warunków atmosferycznych trzeba było przerwać i odwołać kilka konkursów. Podobnie może być w Zakopanem, gdzie w piątek rozpoczynają się zawody.

W stolicy Tatr na razie mocno wieje i pada śnieg, podobnie ma być w piątek. Michał Furmanek z Instytutu Meteorologii w Zakopanem obawia się, że organizatorzy Pucharu Świata mogą mieć problemy z przeprowadzeniem wszystkich zaplanowanych konkursów.

Piątek będzie bardzo wietrzny. Może to w ogóle storpedować te piątkowe kwalifikacje. Sobota i niedziela wydaje się być raczej niezagrożona. Jakieś utrudnienia pewnie jednak wystąpią - mówi meteorolog.

Reklama

Szef Centralnego Ośrodka Sportu w Zakopanem nie popada jednak w panikę. - Zawsze się boimy, ale nie tak bardzo - zapewnia Andrzej Kozak. - Prognozy właściwie co roku były niekorzystne, a konkursy odbywały się bez przeszkód. Na weekend będzie dobrze - twierdzi Kozak.

PIĄTEK

Przez cały dzień niebo będzie lekko zachmurzone, ale wyjdzie też trochę słońca. Do południa może jeszcze poprószyć słaby śnieg. Rano temperatura wyniesie ok. (-4) st. C, później będzie cieplej, do (-1) st. C. Wiatr na samej skoczni - jak mówią synoptycy - będzie zmienny, rano i do południa słaby 2-4 m/s, ok. południa i po południu wzrośnie do umiarkowanego 5-7 m/s.

SOBOTA

Podobnie jak w piątek, znowu lekkie zachmurzenie z odrobiną słońca. Do południa może lekko sypać. Temperatura rano: (-3) st. C, później w ciągu dnia spadnie do około (-4) st. C. Powieje z zachodu (boczny wiatr), rano 5-7 m/s., później będzie stopniowo słabł, w południe powieje 2-5 m/s, a po południu 2-3 m/s.

NIEDZIELA

Pochmurno przez większość dnia, do południa może jeszcze słabo poprószyć śnieg. Po południu nie będzie padać, wyjdzie słońce. Temperatura rano: (-6) st. C i w ciągu dnia spadnie do (-8) st. C. Powieje z północy i północnego zachodu (pod narty), do południa 3- 5 m/s., po południu do 1-3 m/s.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL