Reklama

Reklama

Zakopane i Wielka Krokiew gotowe na PŚ

Zakopane i Wielka Krokiew są gotowe do przyjęcia uczestników Pucharu Świata w skokach narciarskich (21-23 stycznia). Jak poinformował w piątek PAP dyrektor wykonawczy zawodów Lech Nadarkiewicz, sprzedano ponad 90 procent biletów, a do udziału w konkursach zgłosiło się 14 ekip.

"Pogoda była i jest bardzo dobra, nie za dużo śniegu i mróz. Wielka Krokiew jest bardzo dobrze przygotowana na przyjęcie skoczków i kibiców. Ci, którzy chcą oglądać na żywo zakopiańską edycję Pucharu Świata, muszą się pośpieszyć, ponieważ zostało już niewiele biletów" - powiedział Nadarkiewicz.

Według niego, organizatorzy spodziewają się startu około 80 zawodników z 16-17 ekip. "Do tej pory zgłosiło się 14 ekip i to w najsilniejszych składach. Czekamy jeszcze na Słowaków, Amerykanów i może Kanadyjczyków. Z kolei na pewno nie będzie Japończyków" - wyjaśnił.

Reklama

W miejscu zburzonego pawilonu pod Krokwią powstały dwie trybuny z miejscami siedzącymi dla zaproszonych gości. Ponieważ jednak budowa nie została całkowicie zakończona, organizatorzy musieli zmniejszyć liczbę miejsc na widowni z 26 do 21 tysięcy.

Mimo mniejszej frekwencji, nie zmieni się liczba funkcjonariuszy czuwających nad bezpieczeństwem kibiców. "Będzie to około 300 ochroniarzy, 400 policjantów i po kilkunastu funkcjonariuszy Straży Granicznej, Straży Pożarnej i ratowników TOPR" - poinformował Nadarkiewicz.

W trakcie zawodów poruszanie się samochodem po mieście może być w niektórych miejscach utrudnione.

"Od godzin porannych w piątek do soboty wieczorem wyłączony z ruchu będzie rejon Wielkiej Krokwi, ale za to spróbujemy ułatwić kierowcom jazdę po pozostałych ulicach np. nie wprowadzając ruchu jednokierunkowego" - zapewnił burmistrz Zakopanego, Janusz Majcher.

Najlepsi skoczkowie narciarscy świata pod Giewont zawitają po raz 14. Po raz pierwszy gościli w Zakopanem 30 lat temu. Wówczas najlepsi okazali się gospodarze - pierwszy konkurs wygrał Stanisław Bobak, w drugi - Piotr Fijas. Później na najwyższym podium czterokrotnie stanął Adam Małysz - w 2002 roku, dwa razy w 2005 i ponownie w 2007.

Rekord Wielkiej Krokwi należy do niemieckiego skoczka Svena Hannawalda, który 18 stycznia 2003 roku skoczył 140 metrów.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje