Reklama

Reklama

Zagłębie współpracuje z policją

- Jesteśmy otwarci na współpracę z policją i prokuraturą. Zrobimy wszystko co w naszej mocy, by ułatwić śledczym zakończenie spraw związanych z korupcją w naszym klubie - mówi Wacław Wachnik, rzecznik prasowy Zagłębia Lubin. W poniedziałek w siedzibie klubu pojawiła się policja i zabezpieczyła dokumentację z lat 2002-05.

Wejście policji do lubińskiego klubu nie zaskoczyło ani władz klubu, ani zawodników. - Policja i prokuratura mogą liczyć na naszą pomoc, bo nam również zależy na jak najszybszym wyjaśnieniu tej sprawy do samego końca - mówi Wacław Wachnik.

Materiały, które zabezpieczyła policja mają pomóc w zakończeniu śledztwa związanego z korupcją w polskiej piłce nożnej. - Ten mało chwalebny okres w historii naszego klubu na szczęście należy już do przeszłości. Odcięliśmy się od niego grubą kreską i teraz pracujemy od nowa na sportowe wyniki - dodaje rzecznik.

Reklama

Zagłębie poniosło również zasłużoną karę - przed sezonem 2008/09 klub został karnie zdegradowany z Ekstraklasy do I ligi za przewinienia, których dopuścili się pracownicy klubu w sezonie 2003/04. W minionym sezonie "Miedziowi" ponownie wywalczyli promocję do Ekstraklasy, lecz tym razem już wyłącznie w sportowym stylu.

CZYTAJ TAKŻE:

Policja w siedzibie Zagłębia

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL