Reklama

Reklama

"Zagłębie jest w ekstraklasie"

Nie jesteśmy drużyną 1. ligi tylko ekstraklasy i dlatego normalnie przygotowujemy się do rozpoczęcia rozgrywek - powiedział PAP rzecznik prasowy KGHM Zagłębia Lubin Jan Wierzbicki.

Na specjalnym posiedzeniu zarząd PZPN zadecydował w czwartek, że Zagłębie jest nadal w pierwszej lidze, ale do czasu wyroku Trybunału Arbitrażowego przy PKOl nie będzie uczestniczyć w rozgrywkach.

Jak podkreślił Wierzbicki, klub uznaje wydany w środę wyrok Trybunału, który wstrzymał wykonanie kary degradacji wobec lubinian. "Trybunał jest organem nadrzędnym wobec Wydziału Dyscypliny, dlatego decyzja Wydziału Dyscypliny jest tym samym nieważna. Zagłębie zakończyło rozgrywki w zeszłym sezonie na piątym miejscu w ekstraklasie i jest klubem ekstraklasy" - dodał Wierzbicki.

Reklama

Rzecznik podkreślił, że zawodnicy normalnie trenują i przygotowują się do rozgrywek ekstraklasy, które mają się rozpocząć w przyszłym tygodniu. "Po tym co zdarzyło się dzisiaj, nie zdziwię się jeśli jutro wydarzy się coś równie niesamowitego."

W czwartek zarzad PZPN zdecydował, że w ekstraklasie wystąpi szesnaście zespołów. Zagrają w niej kluby, które były uprawnione do tego przed środowymi decyzjami Trybunału Arbitrażowego

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL