Reklama

Reklama

"Wyszedłem z cienia Boruca"

Przez długi czas był tylko zmiennikiem Artura Boruca. Teraz wreszcie ma szansę wskoczyć między słupki! Kto taki? Michael Mc Govern, który przeniósł się z Celticu do Dundee United. O tym transferze czytamy w angielskim "Daily Mail".

Były rezerwowy bramkarz "Celtów" podpisał z Dundee roczny kontrakt. Co ciekawe, za rywala do miejsca w bramce będzie miał innego Polaka, Łukasza Załuskę.

Irlandczyk odrzucił ofertę nowego kontraktu w Glasgow, gdyż wolał grać w lidze niż siedzieć na ławce.

- Nie zamierzam znów siedzieć na rezerwie. Wiem, że Łukasz jest dobrym bramkarzem, ale ja jestem gotów podjąć to wyzwanie i powalczyć o miano bramkarza numer jeden - przyznał 23-latek tuż po podpisaniu kontraktu.

Wspominając grę w Celticu opowiada, że jako rezerwowy bramkarz nie pograł za wiele, ale przynajmniej przemierzył Europę wzdłuż i wszerz podróżując na mecze Ligi Mistrzów.

Reklama

Pytany o Artura Boruca nie szczędzi mu pochwał.

- Artur jest teraz jednym z pięciu najlepszych bramkarzy na świecie, co zresztą pokazał podczas mistrzostw Europy. Praca z nim była czymś fantastycznym, ale z drugiej strony czasem czułem się sfrustrowany ciągłym siedzeniem na ławce - zaznacza MC Govern.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL