Reklama

Reklama

Wyścig Solidarności: Schulze wygrał 6. etap

Niemiec Andre Schulze (PSK Whirpool) wygrał w Nowym Sączu, po finiszu z peletonu, szósty etap kolarskiego Wyścigu Solidarności i Olimpijczyków. Prowadzenie utrzymał Łukasz Bodnar (DHL Author), który jest o krok od drugiego z rzędu zwycięstwa w tej imprezie.

Niemiec Andre Schulze (PSK Whirpool) wygrał  w Nowym Sączu, po finiszu z peletonu, szósty etap kolarskiego  Wyścigu Solidarności i Olimpijczyków. Prowadzenie utrzymał Łukasz  Bodnar (DHL Author), który jest o krok od drugiego z rzędu  zwycięstwa w tej imprezie.

Wszystkie dotychczasowe etapy, z wyjątkiem jazdy na czas w Ożarowie, kończyły się przyjazdem do mety zasadniczej grupy. Nie inaczej było w sobotę, choć kolarze musieli pokonać najdłuższy dystans - 224 kilometry, często pod wiatr i po terenie pagórkowatym.

Nie brakowało akcji zaczepnych. Długo uciekali Krzysztof Krzywy z Marcinem Gębką, których przez pewien czas gonił, ale bez efektu, Marek Rutkiewicz. Przed ostatnią lotną premią w Piwnicznej zaatakowali Piotr Chmielewski i Niemiec Benjamin Riemer. Wszystkie akcje likwidował jednak peleton, w którym tempo dyktowali koledzy Bodnara z ekipy DHL Author i zawodnicy ISD Sports Donieck, drużyny wicelidera - Ukraińca Denisa Kostiuka.

Reklama

W Nowym Sączu na czele peletonu pojawiły się pomarańczowe koszulki zawodników CCC Polsat Polkowice. Rozprowadzali Marka Wesołego, który w świetnym stylu zwyciężał w Radomiu i Kielcach. Hat-tricka jednak nie było. Wesoły był bardzo bliski trzeciej wygranej, ale na ostatnich metrach przestał pedałować, co wykorzystał Schulze.

"To był ciężki dzień. Rano dojazd na start w Krośnie. 200 kilometrów w samochodzie. Potem bardzo długi i męczący dystans. Finiszowałem pewny, że wygram. Niemiec wyskoczył w ostatniej chwili" - przyznał Wesoły.

Andre Schulze, który reprezentuje potencjalnie najsilniejszą, jedyną ekipę drugiej ligi UCI wśród uczestników wyścigu - czeski PSK Whirpool, cieszył się niezmiernie. "Zawsze jest trudno wygrać etap, który ma ponad 220 kilometrów. Na ostatnim kilometrze przyznaję, że skorzystałem z rozprowadzania drużyny CCC. W czubie peletonu zostałem już sam" - skomentował niezłą angielszczyzną Schulze, którego życiowym sukcesem było wygranie etapu w wyścigu dookoła Bawarii.

Po sobotnim etapie klasyfikacja generalna ani drgnęła. Prowadzi Bodnar z przewagą 15 sekund nad Kostiukiem i 33 sekund nad Błażejem Janiaczykiem.

W niedzielę ostatni etap, z Wadowic do Jastrzębia Zdroju. Po drodze dwa najtrudniejsze podjazdy na trasie całego wyścigu - na przełęcze Kocierską i Salmopolską, ale ostatnie 50 kilometrów to zjazd do mety, co może oznaczać kolejny finisz całej grupy.

Wyniki 6. etap Wyścigu Solidarności i Olimpijczyków, Krosno - Nowy Sącz (224 km):

1. Andre Schulze (Niemcy/PSK Whirpool) - 5:51.56

2. Marek Wesoły (CCC Polsat Polkowice)

3. Krzysztof Jeżowski (CCC Polsat Polkowice)

4. Marcin Gębka (reprezentacja Polski)

5. Adam Wadecki (Kalev Sport)

6. Tom Meeusen (Belgia/Fidea)

7. Martin Gruender (Niemcy/LKT Brandenburg)

8. Dmytro Kriwcow (Ukraina/ISD Sports Donieck)

9. Kevin Pauwels (Belgia/Fidea)

10. Vincent Baestiaens (Belgia/Fidea) wszyscy ten sam czas

Klasyfikacja generalna:

1. Łukasz Bodnar (DHL Author) - 18:57.52

2. Denis Kostiuk (Ukraina/ISD Sports Donieck) strata 15 s

3. Błażej Janiaczyk (reprezentacja Polski) 33

4. Roger Kluge (reprezentacja Niemiec) 57

5. Dawid Krupa (Polska młodzieżowa) 1.03

6. Marek Rutkiewicz (reprezentacja Polski) 1.06

7. Maciej Bodnar (Polska młodzieżowa) 1.10

8. Tomasz Kiendyś (CCC Polsat Polkowice) 1.14

9. Robert Bengsch (reprezentacja Niemiec) 1.18

10. Jarosław Rębiewski (CCC Polsat Polkowice) 1.25

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL