Reklama

Reklama

Wypadek w GP Makau. Nie żyje Daniel Hegarty

Smutna wiadomość napłynęła z Azji. Podczas wyścigu motocyklowego w ramach GP Makau w wypadku zginął zawodnik z Wielkiej Brytanii Daniel Hegarty. Miał 31 lat.

Do zdarzenia doszło na szóstym okrążeniu. W zakręcie Fisherman’s Bend Hegarty, który reprezentował zespół Topgun Racing Honda, został wyniesiony na zewnętrzną i uderzył w barierę. Kask, który spadł mu z głowy, świadczył o tym, że sytuacja jest poważna. Wyścig natychmiast przerwano, a motocyklista został helikopterem przetransportowany do szpitala. Jak poinformowali organizatorzy, w drodze nastąpił zgon.

- Komitet organizacyjny Grand Prix Makau składa najgłębsze wyrazy współczucia rodzinie i przyjaciołom Daniela. Skontaktowaliśmy się z jego bliskimi, oferując każdą możliwość pomoc i wsparcie - napisano w oświadczeniu. Dodajmy, że za zwycięzcę tegorocznego GP Makau uznano Glenna Irwina, który prowadził po 5 okrążeniach.

Reklama

GP Makau to nietypowy wyścig na torze ulicznym w specjalnym regionie administracyjnym Chin. Podczas weekendu ścigają się tu zarówno samochody Formuły 3, jak i motocykle. Ciasne zakręty są niebezpieczne. W 2012 roku śmierć w tym samym miejscu Fisherman’s Bend poniósł Portugalczyk Luis Filipe de Sousa Carreira.

Daniel Hegarty szybką i ryzykowną jazdę na dwóch kołach miał we krwi.

Rywalizował m.in. w niebezpiecznym wyścigu drogowym Isle of Man TT. Po raz drugi wziął udział w wyścigu w Makau, rok temu był 16.

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy