Reklama

Reklama

Wynik roku Holma

Najlepsze wyniki mityngu Grand Prix IAAF w Atenach i jednocześnie w tym roku na świecie uzyskali: Jamajczyk Usain Bolt - 19,67 w biegu na 200 m i Szwed Stefan Holm - 2,37 w skoku wzwyż.

Pod Akropolem startowało w niedzielę dwoje polskich lekkoatletów. Anna Rostkowska (KS Athletic Jakać Młoda) zajęła piąte miejsce w biegu na 800 m. Mistrzyni Polski pokonała dystans w 2.00,24 - o 24 setne sekundy gorzej niż wynosi minimum wyznaczone przez sztab olimpijski PKOl.

W konkursie rzutu oszczepem Igor Janik (AZS AWFiS Gdańsk) uplasował się na szóstej pozycji rezultatem 77,70.

Czas Bolta to najlepszy w tym roku wynik na świecie i szósty w historii. 21-letni Jamajczyk pobiegł o 0,35 wolniej niż Amerykanin Michael Johnson, do którego od 1 sierpnia 1996 roku należy rekord świata na 200 m (19,32). W maju Bolt poprawił rekord świata na 100 m - 9,72.

Reklama

Z kolei 32-letni Holm, mistrz olimpijski z Aten, na stadionie skoczył w niedzielę najwyżej w karierze. Dotychczas miał rekord życiowy 2,36 m. Natomiast w hali, zdobywając tytuł mistrza Europy w 2005 roku, uzyskał 2,40.

Wyniki mityngu Grand Prix IAAF w Atenach:

mężczyźni

100 m (wiatr -0,4 m/s)

1. Derrick Atkins (Bahamy) 10,10

2. Darvis Patton (USA) 10,13

3. Mark Jelks (USA) 10,19

200 m (wiatr -0,5 m/s)

1. Usain Bolt (Jamajka) 19,67 (najlepszy wynik na świecie w tym roku)

2. Brendan Christian (Antigua) 20,36

3. Brian Dzingai (Zimbabwe) 20,45

800 m

1. Yeimar Garcia (Kuba) 1.44,07

2. Abraham Chepkirwok (Uganda) 1.44,26

3. Youssef Saad Kamel (Bahrajn) 1.44,40

110 m ppł (wiatr -0,1 m/s)

1. Dayron Robles (Kuba) 13,04

2. David Payne (USA) 13,27

3. Petr Svoboda (Czechy) 13,42

400 m ppł

1. Louis van Zyl (RPA) 48,22

2. Danny McFarlane (Jamajka) 48,67

3. Reuben McCoy (USA) 48,78

3000 m z przeszkodami

1. Ezekiel Kemboi (Kenia) 8.09,25

2. Tareq Taher (Bahrajn) 8.11,58

3. Ali Ezzine (Maroko) 8.13,20

wzwyż

1. Stefan Holm (Szwecja) 2,37 (najlepszy wynik na świecie w tym roku)

2. Andriej Tierieszyn (Rosja) 2,30

3. Dragutin Topic (Serbia) 2,27

w dal

1. Louis Tsatoumas (Grecja) 8,44

2. Ibrahim Camejo (Kuba) 8,27

3. Brian Johnson (USA) 8,10

trójskok

1. Nelson Evora (Portugalia) 17,23

2. Marian Oprea (Rumunia) 16,97

3. Ndiss Kaba Badji (Senegal) 16,38

tyczka

1. Brad Walker (USA) 5,90

2. Igor Pawłow (Rosja) 5,75

3. Derek Miles (USA) 5,70

oszczep

1. Eriks Rags (Łotwa) 84,38

2. Alexander Vieweg (Niemcy) 83,27

3. Vadims Vasilevskis (Łotwa) 81,92

4. Peter Esenwein (Niemcy) 79,49

5. Esko Mikkola (Finlandia) 78,88

6. Igor Janik (Polska) 77,70

kobiety

100 m

1. Veronica Campbell-Brown (Jamajka) 10,92

2. Chandra Sturrup (Bahamy) 11,14

3. Angela Williams (USA) 11,15

400 m

1. Sanya Richards (USA) 49,86

2. Novlene Williams (Jamajka) 50,54

3. Mary Wineberg (USA) 50,78

800 m

1. Zulia Calatayud (Kuba) 1.59,26

2. Elodie Guegan (Francja) 1.59,68

3. Kenia Sinclair (Jamajka) 1.59,84

4. Yvonne Hak (Holandia) 1.59,98

5. Anna Rostkowska (Polska) 2.00,24

1500 m

1. Maryam Yusuf Jamal (Bahrajn) 4.00,67

2. Irina Liszczynska (Ukraina) 4.01,61

3. Daniela Jordanowa (Bułgaria) 4.02,37

3000 m z przeszkodami

1. Eunice Jepkorir (Kenia) 9.26,56

2. Zemzem Ahmed (Etiopia) 9.29,84

3. Ruth Bisibori Nyangau (Kenia) 9.30,23

oszczep

1. Barbora Spotakova (Czechy) 63,70

2. Osleidys Menendez (Kuba) 63,63

3. Christina Obergfoll (Niemcy) 63,32

Reklama

Reklama

Reklama