Reklama

Reklama

Wygrał wyścig o sekundę!

Marcin Sapa (DHL Author) został zwycięzcą 51. wyścigu kolarskiego dookoła Mazowsza. O kolejności na podium zdecydowały sekundy. Sapa tylko o jedną sekundę wyprzedził Litwina Aidisa Kruopisa (Ulan) i o dwie kolegę z drużyny Artura Detkę.

Marcin Sapa (DHL Author) został zwycięzcą  51. wyścigu kolarskiego dookoła Mazowsza. O kolejności na podium  zdecydowały sekundy. Sapa tylko o jedną sekundę wyprzedził Litwina  Aidisa Kruopisa (Ulan) i o dwie kolegę z drużyny Artura Detkę.

Wyścig był niezwykle zacięty i wyrównany. Po piątkowym etapie do Płocka niemal równe szanse na zwycięstwo miało kilku kolarzy. W sobotę przed południem jazdę drużynową na czas wygrali minimalnie zawodnicy DHL Author, dzięki czemu żółtą koszulkę lidera zdobył mistrz Polski Marcin Sapa.

Po południu, na ostatnim etapie, ze Zwolenia do Kozienic, Sapa z trudem obronił trykot. Litwin Aidis Kruopis, który tracił do niego tylko cztery sekundy, odrobił trzy na jednej z lotnych premii, ale następnej bonifikaty już nie zdobył. Do solowego ataku ruszył Tomasz Kiendyś i w pewnym momencie stał się wirtualnym liderem, wyprzedzając peleton o trzy minuty. Na mecie jego przewaga nad zasadniczą grupą stopniała jednak do 51 sekund.

Reklama

Finisz z peletonu, którego Sapa miał prawo się obawiać, wygrał reprezentant Polski na igrzyska w Pekinie, torowiec Rafał Ratajczyk, a bonifikatę za trzecie miejsce zgarnął Adam Wadecki.

Tak minimalne różnice nie są jednak rekordem wyścigu dookoła Mazowsza. W 2002 roku Marcin Gębka i Jacek Mickiewicz zakończyli rywalizację dokładnie w tym samym czasie, a o zwycięstwie Gębki zdecydowała suma miejsc na poszczególnych etapach.

Wyniki:

5. etap, jazda drużynowa na czas w Szydłowcu (19,2 km):

1. DHL Author - 23.19

2. Ulan Team strata 8 s

3. Niemcy 36

4. CCC Polsat Polkowice 47

5. Legia 57

6. Team Baden 1.05

6. etap, Zwoleń - Kozienice (118 km):

1. Tomasz Kiendyś (CCC Polsat Polkowice) - 2:34.41

2. Rafał Ratajczyk (kadra BGŻ) strata 51 s

3. Adam Wadecki (Kalev Sport)

4. Sylwester Janiszewski (Legia)

5. Rudger Selig (Niemcy/Jenatec)

6. Algirdas Mockus (Litwa/Ulan) ten sam czas

klasyfikacja końcowa:

1. Marcin Sapa (DHL Author) - 18:05.19

2. Aidis Kruopis (Litwa/Ulan) strata 1 s

3. Artur Detko (DHL Author) 2

4. Egidijus Juodvalkis (Litwa/Ulan) 12

5. Gedyminas Bagdonas (Litwa/Ulan) 31

6. Algirdas Mockus (Litwa/Ulan) 36

zwycięzcy innych klasyfikacji:

punktowa - Marek Wesoły (CCC Polsat Polkowice)

górska - Adam Sznitko (Legia)

młodzieżowa - Aidis Kruopis

drużynowa - Ulan Team

aktywnego - Roger Kluge (reprezentacja Niemiec)

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL