Reklama

Reklama

Wybrano uczestników konkursu rzutów za trzy punkty

Sześciu wspaniałych strzelców, a tylko jedna nagroda. Wybrano sześciu graczy, którzy w sobotnim konkursie, podczas Weekendu Gwiazd NBA, wezmą udział w konkursie rzutów za trzy punkty. W konkursie, który jest organizowany od 1986 roku, zwyciężało wielu wybitnych koszykarzy.

Pierwszym był Larry Bird, najlepszy biały zawodnik w historii ligi. Wygrał ten konkurs trzykrotnie z rzędu, ustanawiając rekord, który nie został pobity. Wyrównał go jednak Craig Hodges, świetny strzelec Chicago Bulls na przełomie lat 80. i 90. Hodges jest z resztą rekordzistą konkursu trójek. W 1986 roku zdobył 25 punktów na 30 możliwych, ten rekord wyrównał w 2008 roku Jason Kapono. Drugi jego rekord jest jeszcze bardziej spektakularny. W 1991 roku trafił pierwsze 19 rzutów!

Reklama

Co ciekawe najgorszy wynik w historii konkursu rzutów za trzy uzyskał... Michael Jordan. W 1990 roku zdobył tylko 5 punktów na 30 możliwych.

W tym roku tytułu bronił będzie Paul Pierce z Boston Celtics. "The Truth" trafił już w tym sezonie 73 razy zza łuku i ma skuteczność na poziomie 40 procent. Drugim zawodnikiem, który zasmakował już zwycięstwa jest Ray Allen. On z kolei triumfował w 2001 roku. Jest on uważany za najlepszego strzelca w historii NBA za trzy. W jednym z najbliższych meczów pobije rekord Reggie Millera i zostanie zawodnikiem z największą liczbą celnych trójek. Brakuje mu jeszcze jednej do wyrównania tego rekordu. Samo to jest świetną rekomendacją.

Poza gwiazdami Bostonu w konkursie weźmie udział najlepszy strzelec ligi Kevin Durant. Zawodnik z Oklahomy nie ma może najlepszej skuteczności zza linii 7,24, ale jak złapie rytm, to potrafi trafiać seriami.

Kolejny gracz to Daniel "Boobie" Gibson z Cleveland Cavaliers. Jest on jednym z niewielu jasnych punktów w najgorszej obecnie drużynie ze stanu Ohio. Gibson trafił w tym sezonie 79 razy za trzy.

Następny uczestnik konkursu to James Jones z Miami Heat. On z kolei świetnie wykorzystuje fakt występowania w jednej drużynie z LeBronem Jamesem, Dwyanem Wadem i Chrisem Boshem. Jeśli tylko któryś z tych zawodników jest podwajany, natychmiast Jones znajduje się na czystej pozycji i trafia za trzy. Uczynił to w tym sezonie już 91 razy.

Ostatnim zawodnikiem, który moim zdaniem ma największe szanse jest Dorell Wright z Golden State Warriors. Wright przed tym sezonem w 211 meczach trafił łącznie 73 razy. Natomiast w tym sezonie w 50 meczach trafił już 124 razy i jest liderem ligi w liczbie celnych rzutów zza łuku.

Konkurs zapowiada się wyjątkowo emocjonująco. Jakie są wasze typy na zwycięstwo?

Piotr Zarychta

Obejrzyj rekord Hodgesa:

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje