Reklama

Reklama

Wybrał Polskę zamiast Niemiec!

On na pewno nie pójdzie w ślady Lukasa Podolskiego i Miroslava Klose! Młody napastnik Borussii Dortmund, Sebastian Tyrała odebrał wczoraj polski paszport, tym samym potwierdzając, że chce grać tylko dla reprezentacji biało-czerwonych!

Tyrała urodził się w Raciborzu, lecz jako niespełna dwuletnie dziecko wyjechał do Niemiec. Do tej pory nie miał polskiego paszportu. Otrzymał go dopiero wczoraj, w konsulacie w Kolonii. Teraz już nic nie stoi na przeszkodzie, aby piłkarz zadebiutował w młodzieżowej, lub seniorskiej reprezentacji Polski. Tym bardziej, że sam Sebastian stawia sprawę jasno: dla Niemiec grać już nie chce.

I mimo, że zaliczył ponad 50 występów w juniorskich reprezentacjach naszych zachodnich sąsiadów, to odrzucił powołanie do kadry U-21.

"Zawsze marzyłem, aby grać dla Polski" - przyznał kiedyś w wywiadzie dla "Dziennika".

Reklama

A deklarując chęć gry dla Polski podkreślał wielokrotnie, że do reprezentacji chce trafić jak najszybciej. W tym celu byłby nawet skłonny przenieść się do słabszego klubu Bundesligi, aby zyskać ogranie w najwyższej klasie rozgrywkowej Niemiec.

Warto podkreślić, że przyznanie Tyrale polskiego paszportu, to duży sukces PZPN, a właściwie Marka Chorążyka, który w związku pracuje w dziale monitorującym polskich piłkarzy za granicą.

Wierzymy, że dzięki pracy odpowiednich ludzi nie będziemy musieli więcej patrzeć jak urodzeni na Śląsku, w Małopolsce, czy na Mazowszu piłkarze strzelają nam gole w barwach obcych reprezentacji.

Przypomnijmy, że przez opieszałość, bądź niewiedzę trenerów i działaczy straciliśmy oprócz Podolskiego i Klose, m.in. Dariusza Wosza, Tomasza Radzińskiego czy też Piotra Trochowskiego.

Ostatnio wiele się zmieniło w tej kwestii. Oprócz pozyskania dla Polski Tyrały, trwają prace przy załatwieniu dokumentów dla Ludovika Obraniaka z Lille, który również ma polskie korzenie.

Tyrała ma 20 lat, gra na pozycji napastnika. Mierzy 171 centymetrów, waży 70 kilogramów. W Borussii występuje z numerem 28.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama