Wybierz Sportowca Września RMF FM i Interia.pl!

Przed nami kolejna odsłona plebiscytu na Sportowca Miesiąca RMF FM i Interia.pl! Kto zasłużył na ten tytuł we wrześniu? Kto podbił serca kibiców? Głosujcie już teraz w sondzie i ciekawie uzasadnijcie swój wybór. Autor najbardziej oryginalnego wpisu dostanie niespodziankę przygotowaną przez RMF FM i zwycięzcę tej edycji plebiscytu.

Oto nominowani w plebiscycie Sportowiec Miesiąca w RMF FM i Interia.pl

Mariusz Wlazły


Mistrz świata, najlepszy zawodnik zakończonego siatkarskiego mundialu. Atakujący PGE Skry Bełchatów w wielu krytycznych momentach ratował polską drużynę,  dając niezbędny impuls do podjęcia rękawicy w trudnych momentach. Wlazły po zakończeniu turnieju oficjalnie ogłosił, że były to jego ostatnie występy w biało-czerwonej koszulce, ale kibice liczą, że uda się go namówić na powrót choćby na turniej olimpijski w Rio.

Michał Winiarski

Mistrz świata, kapitan polskiej reprezentacji podczas siatkarskich mistrzostw świata. Cały kraj wstrzymał oddech, gdy "Winiar" z ogromnym bólem schodził z boiska w trakcie meczu z Iranem. Na szczęście uraz nie był bardzo groźny i przyjmujący wrócił na decydujące starcia, w których udowodnił, że jest filarem tej drużyny. Winiarski, podobnie jak Wlazły, myśli o zakończeniu reprezentacyjnej kariery.

Michał Kwiatkowski

Mistrz świata w kolarskiej jeździe indywidualnej ze startu wspólnego. Przed zawodami w hiszpańskiej Ponferradzie "Kwiato" był wymieniany w gronie faworytów, ale złoty medal, zdobyty w tak pięknym stylu, przeszedł nasze najśmielsze oczekiwania. Kwiatkowski na każdym kroku podkreśla jednak, że sukces nie byłby możliwy, gdyby nie współpraca z jego kolegami z reprezentacji. To złoto mistrzostw świata jest doskonałym zakończeniem najlepszego roku w historii polskiego kolarstwa.

Piotr Małachowski

Zwycięzca klasyfikacji generalnej Diamentowej Ligi w 2014 roku. Nasz dyskobol jest pierwszym polskim lekkoatletą, który zgarnął to trofeum dwa razy (poprzednio w 2010 roku). Małachowski zadedykował ten sukces swojej mamie, a nagrodę, czyli wartą 10 tysięcy dolarów statuetkę z diamentem, przekazał na licytację charytatywną.

Przemysław Miarczyński

Wicemistrz świata w windsurfingowej klasie RS-X. Już od kilku lat najważniejsze krążki dla polskiego żeglarstwa zdobywają zawodnicy pływający na deskach. W tym roku zawody w hiszpańskim Santander również były bardzo udane - choć zabrakło krążka w rywalizacji kobiet, to Przemysław Miarczyński spełnił oczekiwania i sięgnął po srebro. To jego siódmy medal mistrzostw świata w olimpijskiej klasie.

Iwona Matkowska

Srebrna medalistka mistrzostw świata w zapasach. Matkowska wywalczyła krążek w Taszkencie, gdzie przegrała dopiero w finale z Japonką Eri Tosacą. To jej kolejny duży sukces - Polka w 2006 roku wywalczyła na MŚ brąz, w jej dorobku jest też pięć krążków z mistrzostw Europy w tym jeden złoty. Matkowska dzielnie radzi sobie nie tylko na macie, ale też w wojskowych strukturach - Matkowska jest starszą szeregową sił powietrznych.

Czytaj więcej!