Reklama

Reklama

Wybierz Sportowca Grudnia w Plebiscycie RMF FM i Interii

Skoczkowie, piłkarze, pływacy... Kto zasłużył na tytuł Sportowca Grudnia 2017 roku w Plebiscycie RMF FM i Interii? Zachęcamy do głosowania. Oto lista kandydatów!

Kamil Glik

W grudniu zebrał owoce całorocznej pracy. Obrońca reprezentacji Polski został wybrany przez "L'Equipe" najlepszym środkowym obrońcą ligi francuskiej i trafił do drużyny roku Ligue 1. Do tego Polak dołożył serię ligowych zwycięstw z ekipą AS Monaco.

Stefan Hula

Im starszy, tym lepszy. Nasz 31-letni zawodnik ustabilizował formę i jest pewnym punktem kadry polskich skoczków. W świątecznym konkursie w Wiśle potwierdził dobrą dyspozycję i po raz pierwszy w karierze sięgnął po tytuł mistrza Polski. Potem zajął piąte miejsce na inaugurację Turnieju Czterech Skoczni w Oberstdorfie. To jego najwyższe miejsce w karierze w zawodach Pucharu Świata.

Reklama

Radosław Kawęcki

Na pływackich mistrzostwach Europy na krótkim basenie w Kopenhadze bronił złotego medalu na 200 m stylem grzbietowym. Co prawda tytułu nie obronił, ale wywalczył srebrny medal.

Tomasz Pilch

Ma dopiero 17 lat, a już otrzymał powołanie do kadry Stefana Horngachera na Turniej Czterech Skoczni. Siostrzeniec Adama Małysza dołączy do drużyny na trzeci konkurs TCS w Innsbrucku. Czym młodzian zasłużył sobie na powołanie do grona najlepszych? Przede wszystkim znakomitymi występami w Pucharze Kontynentalnym, którego jest liderem. Polak w grudniu wygrywał konkursy w Whistler i Kuusamo, a w Engelbergu był drugi.

Imponująco zakończył rok, wygrywając, jako pierwszy Polak w historii, konkurs Turnieju Czterech Skoczni w Oberstdorfie. Wcześniej w drugi dzień świąt Bożego Narodzenia wywalczył brązowy medal mistrzostw Polski w Wiśle. Nasz najlepszy skoczek także podczas zawodów Pucharu Świata w szwajcarskim Engelbergu dwukrotnie stanął na podium. Najpierw zajął trzecie miejsce, a dzień później zakończył rywalizację na drugiej pozycji.

Robi coraz większą furorę w ekipie Juventusu. W grudniu słynny Gianluigi Buffon na dłużej "wpuścił" Polaka do bramki "Starej Damy", a ten nie dał się pokonać w pięciu spotkaniach. Szczęsny zachował czyste konto w ostatnim meczu grupowym Ligi Mistrzów z Olympiakosem, a także w ligowych potyczkach z Interem, Bologną i Romą, jak również w Pucharze Włoch z Genoą.

Alicja Tchórz

Alicja to polska pływaczka, specjalizująca się w rywalizacji stylem grzbietowym. Na grudniowych mistrzostwach Europy na krótkim basenie w Kopenhadze Polka znakomicie spisała się w wyścigu na 50 m "grzbietem". Zdobyła srebrny medal.Waldemar Stelmach

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama