Reklama

Reklama

WTA Championships: Kvitova lepsza od Wozniacki i jest w półfinale

Czeszka Petra Kvitova pokonała liderkę rankingu tenisistek Dunkę polskiego pochodzenia Caroline Wozniacki 6:4, 6:2 w meczu Grupy Czerwonej i wywalczyła awans do półfinału kończącego sezon turnieju WTA Championships (pula nagród 4,9 mln dol.).

Kvitova (nr 3.) odniosła drugie zwycięstwo w Stambule w drugim występie, a w piątek spotka się z Agnieszką Radwańską (8.).

Reklama

W Stambule sporo zamieszania wzbudza w tym tygodniu kwestia trenera tenisistki z Odense, czyli Piotra Wozniackiego, który w latach 80. wyemigrował do Danii. Podczas wtorkowego spotkania jej córki z Agnieszką Radwańską (nr 8.) aż pięciokrotnie wchodził na kort. Podczas transmisji na ekranach telewizorów pojawiało się wtedy nazwisko Victor Krason. To spowodowało pewną dezorientację wśród dziennikarzy akredytowanych przy turnieju masters.

Sprawę te w ubiegłym roku nagłośnił duński dziennikarz Kurt Lassen, który w książce o Wozniackich napisał, że ojciec tenisistki podróżuje po świecie na paszporcie wydanym właśnie na nazwisko Krason. Dopatrywał się w tym jakiejś tajemnicy.

Sam Wozniacki w jednym z wywiadów tłumaczył dość enigmatycznie, że nazwisko zmienił w 2003 r., za wiedzą i zgodą swoich rodziców, na nazwisko dziadków Krasoń, u których wychowywał się do dziewiątego roku życia. Jednak nie potrafił wyjaśnić innego imienia, w dodatku nie pisanego po polsku.

Dowiedz się więcej na temat: Petra Kvitova | WTA | wozniacki | Radwańska

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje