Reklama

Reklama

WT w tenisie stołowym - Li Qian w finale debla w Warszawie

Brązowe medalistki mistrzostw świata i Europy Li Qian (Polska) i Li Jie (Holandia) pokonały Japonki Yui Hamamoto i Hinę Hayatę 3:0 (11:6, 11:7, 11:6) w półfinale gry podwójnej World Touru w tenisie stołowym w Warszawie.

W niedzielnym finale polsko-holenderski duet, prowadzony przez trenerów Zbigniewa Nęcka i Jelenę Timinę, zagra z Jeon Jihee i Yang Haeun z Korei Południowej.

Reklama

- Mamy debel na wysokim poziomie światowym i to nie był przypadek, że jako jedyny zdobył medal dla Europy w ubiegłorocznych MŚ w chińskim Suzhou. Obie zawodniczki Li są bardzo mocne indywidualnie, pasują do siebie stylowo. Mają one spore perspektywy na najbliższe lata i mogą nam przynieść jeszcze wiele radości. My z trenerką Timiną, kiedyś świetną defensorką, też znamy się od wielu lat - powiedział Nęcek, szkoleniowiec SPAR-Zamek Tarnobrzeg, a w kadrze pomagający selekcjonerowi Michałowi Dziubańskiemu.

Li Qian i Li Jie są rozstawione na Torwarze z numerem 6., zaś Jeon Jihee, Yang Haeun - 1.

W czerwcu, w ramach przygotowań do igrzysk w Rio, Li Qian ma wystąpić w turniejach World Tour w Korei Płd. i Japonii. Na olimpiadzie zagrają również Katarzyna Grzybowska i Natalia Partyka.

W finale męskiej gry podwójnej na Torwarze rywalizować będą sami Japończycy - Masataka Morizono i Yuya Oshima spotkają się z Koki Niwą i Maharu Yoshimurą, który w tym sezonie był zgłoszony do superligi przez Dekorglass Działdowo, ale nie zadebiutował.

Trzecie miejsca w tej konkurencji, grając w parach z rodakami, zajęli Włoch Niagol Stoyanov z 3S Polonii Bytom i Koreańczyk Jung Youngsik z Dartomu Bogorii Grodzisk Mazowiecki.

Półfinały gry pojedynczej pingpongistek i pingpongistów odbędą się w niedzielne przedpołudnie, zaś po nich zaplanowano finały debli. Na koniec o tytuły zagrają singliści.

Wyniki półfinałów gry podwójnej:

kobiety:

Li Qian, Li Jie (Polska, Holandia) - Yui Hamamoto, Hina Hayata (Japonia)  3:0 (11:6, 11:7, 11:6)

Jeon Jihee, Yang Haeun (Korea Płd.) - Kasumi Ishikawa, Mima Ito (Japonia) 3:2 (11:8, 13:11, 8:11, 7:11, 11:5)

mężczyźni:

Masataka Morizono, Yuya Oshima (Japonia) - Marco Rech Daldosso, Niagol Stoyanov (Włochy) 3:0 (11:7, 11:6, 11:5)

Koki Niwa, Maharu Yoshimura (Japonia) - Jung Youngsik, Lee Sangsu (Korea Płd.)           3:0 (11:4, 11:3, 11:7)

Dowiedz się więcej na temat: Li Qian | tenis stołowy

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje