Reklama

Reklama

WT w siatkówce plażowej - Niemcy wygrali w Fuzhou

Niemieccy siatkarze plażowi Markus Boeckermann i Lars Flueggen wygrali turniej World Tour w chińskiej miejscowości Fuzhou, pierwszą imprezę cyklu w tym roku. W finale pokonali Holendrów Alexandra Brouwera i Roberta Meeuwsena 2:0 (21:19, 21:19).

Trzecie miejsce zajęli Francuzi Youssef Krou i Edouard Rowlandson. Wygrali z Amerykanami Toddem Rogersem i Staffordem Slickiem 2:1 (19:21, 21:17, 15:9).

Reklama

Z polskich par najlepiej spisali się Maciej Bryl i Kacper Kujawiak (obaj RCS Czarni Radom), którzy w ćwierćfinale przegrali z Rogersem i Slickiem.

W fazie grupowej wygrali wszystkie trzy spotkania, a w 1/8 finału wyeliminowali w bratobójczym pojedynku Piotra Kantora (MKS Dąbrowa Górnicza) i Bartosza Łosiaka (KS Jastrzębie). Na tym etapie odpadli też Maciej Rudol (MKS Zryw-Volley Iława) i Maciej Kosiak (UKS SMS Łódź).

Kwalifikacji nie przeszli Paweł Pełka i Dawid Popek (obaj UKS SMS Łódź) oraz Jagoda Gruszczyńska (UKS SMS Łódź) i Karolina Baran (UKS SMS Łódź).

Czołowe polskie duety - Monika Brzostek i Kinga Kołosińska (obie AZS UMCS TPS Lublin), Mariusz Prudel (TS Volley Rybnik) i Grzegorz Fijałek (UKS SMS Łódź), a także Jakub Szałankiewicz (Stakolo Staszów) i Michał Kądzioła (MKS Dąbrowa Górnicza) jeszcze trenują i do cyklu włączą się w późniejszym terminie.

Wyniki:

finał

Markus Boeckermann, Lars Flueggen (Niemcy) - Alexander Brouwer i Robert Meeuwsen 2:0 (21:19, 21:19).

o 3. miejsce

Youssef Krou, Edouard Rowlandson (Francja) - Todd Rogers, Stafford Slick (USA) 2:1 (19:21, 21:17, 15:9).

Dowiedz się więcej na temat: siatkówka plażowa

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje