Reklama

Reklama

Wrocław może budować!

Wojewoda dolnośląski Rafał Jurkowlaniec podpisał pozwolenie na budowę we Wrocławiu stadionu na piłkarskie mistrzostwa Europy w 2012 roku. Decyzja ta podlega natychmiastowemu wykonaniu co oznacza, że prace przy budowie mogą być rozpoczęte.

Decyzję lokalizacyjną w sprawie budowy stadionu na ME Jurkowlaniec wydał już w sierpniu. Następnie inwestor, czyli spółka "Wrocław 2012", wystąpił z wnioskiem o pozwolenie na budowę.

Wojewoda wszczął postępowanie w tej sprawie i ustalono, że dokumentacja złożona przez "Wrocław 2012" jest niekompletna. W związku z tym, w terminie do 19 września wyznaczono spółce czas na zebranie wszystkich dokumentów. Jak poinformowało PAP w piątek biuro prasowe wojewody dolnośląskiego, inwestor uzupełnił dokumenty i tym samym wojewoda mógł wydać pozwolenie na budowę.

Reklama

Tymczasem na terenie przyszłego stadionu tydzień temu ruszyły prace przygotowawcze do budowy. Równocześnie trwa przetarg na ostatecznego wykonawcę prac budowlanych. Na przełomie listopada i grudnia generalny wykonawca powinien już być wybrany i jeszcze w tym roku mają rozpocząć się właściwe prace przy budowie.

Stadion na Euro 2012 ma pomieścić 44 tys. widzów. Cały obiekt z infrastrukturą, parkingami, salami konferencyjnymi, gastronomią, promenadą i zielenią będzie wybudowany na obszarze 21 hektarów. Budowa ma się zakończyć w grudniu 2010 r. Nie wiadomo jeszcze, jak będzie się nazywał nowy obiekt.

Dowiedz się więcej na temat: Wrocław | budowy | Euro 2012 | wojewoda | pozwolenie na budowę

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje