Reklama

Reklama

Wróblewski prezesem stowarzyszenia ŁKS

Mirosław Wróblewski został we wtorek wybrany na stanowisko prezesa stowarzyszenia ŁKS. Funkcję tę przejął po Romanie Stępniu, który pełnił ją przez dwie czteroletnie kadencje.

Mirosław Wróblewski został we wtorek wybrany na  stanowisko prezesa stowarzyszenia ŁKS. Funkcję tę przejął po  Romanie Stępniu, który pełnił ją przez dwie czteroletnie kadencje.

Ustępujący prezes ŁKS-u, podsumowując ostatnią kadencję stwierdził, że ma żal do władz Łodzi, które nie wywiązały się ze swoich zobowiązań wobec klubu.

- ŁKS to nie jest jeden z wielu klubów. To najstarszy i najbardziej zasłużony klub w Łodzi. Klub, którego zawodnicy, trenerzy i działacze kształtowali charakter tego miasta. ŁKS nie może więc być wrzucany do jednego worka z innymi klubami. Tym bardziej, że nawet w ostatnich latach zrobił dla Łodzi dużo więcej niż inni. Gdyby nie ŁKS, to miasto nie wybudowałoby nowej wielofunkcyjnej hali widowiskowo-sportowej, która stanęła na naszych terenach.

Reklama

Gdybyśmy nie wyrazili zgody na przekazanie tych terenów, to ta inwestycja nie doszłaby do skutku. Władze miasta doskonale zdawały sobie z tego sprawę. Dlatego obiecywały nam m.in. odbudowę bazy treningowej, przygotowanie nowych terenów na prowadzenie działalności gospodarczej i pomoc przy spłacie zadłużenia. Gdy wyraziliśmy zgodę na przekazanie tych terenów, o większości z tych obietnic po prostu zapomniano. Sytuacja powtórzyła się, gdy przekazywaliśmy miastu pozostałe obiekty, ze stadionem piłkarskim. Miasto nie wywiązało się z zawieranych z nami umów - powiedział Stępień.

Wróblewski w poprzednim zarządzie był urzędującym wiceprezesem ŁKS-u. We wtorkowych wyborach był jednym z dwóch kandydatów zgłoszonych przez delegatów, jednak z ubiegania się o funkcję prezesa zrezygnował Mirosław Pękacki, który w przeszłości był już szefem ŁKS.

Zadłużenie stowarzyszenia ŁKS z odsetkami przekracza w tej chwili 3 mln zł (bez odsetek niespełna 2 mln). Nowy prezes nie ukrywa, że bez pomocy władz miasta długu tego klub nie będzie w stanie spłacić.

Stowarzyszenie ŁKS to pozostałość wielosekcyjnego klubu, który funkcjonuje od 1908 roku. W ostatnich latach wydzielono z niego stowarzyszenie ŁKS Basket Women, stowarzyszenia Koszykówka Męska ŁKS i piłkarską spółkę ŁKS, w której stowarzyszenie ŁKS ma 1 procent udziałów.

Po tych zmianach organizacyjnych w stowarzyszeniu ŁKS pozostało pięć sekcji: drugoligowa siatkówka żeńska, prowadząca pięć drużyn młodzieżowa piłka nożna, lekkoatletyka, zapasy i podnoszenie ciężarów. Stowarzyszenie ŁKS ma również wyłączne prawo do nazwy i historycznego logo klubu.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL