Reklama

Reklama

Wróbel może dźwigać

Dwukrotna medalistka olimpijska w podnoszeniu ciężarów w kategorii +75 kg Agata Wróbel pomyślnie przeszła okresowe badania lekarskie w Centralnym Ośrodku Medycyny Sportowej w Warszawie, po których orzeczono jej zdolność do wyczynowego uprawiania sportu.

Polski Związek Podnoszenia Ciężarów (PZPC) wystąpił z wnioskiem do Ministerstwa Sportu i Turystyki o włączenie zawodniczki do kadry przygotowującej się do igrzysk olimpijskich w Londynie w 2012 roku. Obecnie Agata Wróbel przechodzi rehabilitację po operacji prawego nadgarstka, jaką przeszła na początku marca w jednej z klinik w Krakowie. Wraz z kadrą kobiet prowadzoną przez trenera Ryszarda Soćkę jest na zgrupowaniu zagranicznym w Chorwacji.

W grudniu 2006 roku z powodu problemów zdrowotnych Agata Wróbel niespodziewanie zdecydowała się zakończyć karierę. Wyjechała do Londynu, gdzie przebywała przez dwa lata. Do Polski wróciła pod koniec 2008 roku. W styczniu spotkała się ze sztabem szkoleniowym kadry kobiet w Zakopanem i podjęła wstępną decyzję o wznowieniu treningów. W tym roku Wróbel nie będzie startowała w zawodach. Pierwszym sprawdzianem będą mistrzostwa Europy w 2010 roku na Białorusi.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje