Reklama

Reklama

World Bowl dla Admirals

Wszystko zdecydowało się w ostatniej akcji. Niecelne podanie Dave'a Ragone dało Amsterdam Admirals pierwszy tytuł w historii klubu.

Na LTU arena w Duesseldorfie zespół ze stolicy Holandii pokonał broniącą trofeum ekipę Berlin Thunder 27-21, zwyciężając w wielkim finale NFL Europe - Yello Strom World Bowl XIII.

- Ci chłopcy spotkali się trzy miesiące temu po raz pierwszy. Byli razem, pracowali razem i wierzyli w siebie. Było wielkim zaszczytem pracować z nimi - powiedział Bart Andrus, szkoleniowiec Admirals, który miał już okazję założyć mistrzowski pierścień, jako ofensywny koordynator Rhein Fire w 2000 roku.

Dzięki dobrej współpracy Kurta Kittnera z odbierającymi (22-yardowe podanie na TD do Ruvella Martina i 12-yardowe do Mike'a Gomeza) Admirals prowadzili do przerwy 17-7.

Reklama

- Mieliśmy sporo "upuszczonych" piłek, zarówno w obronie, oraz w ataku i wykopaliśmy sobie dołek - powiedział Rick Lantz, trener Thunder, któremu nie udało się po raz drugi z rzędu sięgnąć po World Bowl. - Jednak i tak jestem dumny z chłopaków, bo walczyli do końca - dodał.

To prawda - zmiana stylu gry w ataku (przejście na "no huddle offense") przyspieszyły akcje berlińczyków, wskutek czego zdobyli w czwartej kwarcie dwa przyłożenia, zbliżając się na dystans sześciu punktów.

W końcowych sekundach drużyna z Berlina była nawet blisko zwycięstwa, ale najpierw podanie Ragone'a przeleciało przez palce Terrence'a Stubbsa, a w ostatniej akcji meczu podanie quarterbacka Thunder udanie zbił Norman Lejeune. - Jestem szczęśliwy, przeszliśmy razem dobre i złe momenty. To jest mój pierwszy tytuł w karierze - powiedział Kittner, który podał na dwa touchdowny (239 yardów).

Trochę lepszy wynik miał jego vis-a-vis Ragonne (3 TD, 328 yardów), ale gra biegowa zdecydowanie należała do Admirals (110 do 57 yardów), którzy, co ciekawe, wygrali dopiero drugi mecz w tym sezonie poza Amsterdam Arena.

Witek Cebulewski, Duesseldorf

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy