Reklama

Reklama

Wojtek z Bródna już wybrał!

Każdy ma szansę zostać selekcjonerem reprezentacji Polski! Dzięki naszemu Quizowi, możecie zabawić się w szkoleniowca "Orłów" i powołać własną kadrę na mecze eliminacyjne do MŚ! Zobaczcie na kogo stawiają nasi internauci.

Adrian Sikora jest potrzebny kadrze, polska piłka choruje na szybkich napastników, Robert Lewandowski, Artur Boruc ~ Amstaff

Brawo panie Romku, świetny pomysł z tym quizem :)

Pozwolę sobie na krótką analizę dotychczasowych wyników.

Bramka: 1. Artur Boruc - 71% 2. Tomasz Kuszczak - 12% 3. Łukasz Fabiański - 10%

Reklama

Według mojej opinii Leo powinien "pogodzić się" z Borucem, bo to po prostu niepodważalny punkt naszej kadry. Niepodważalny, najmocniejszy, najpewniejszy, niezastąpiony - takie przymiotniki najlepiej określają naszego golkipera. To bezwzględny numer 1 naszej kadry. Dalej ludzie głosują na Kuszczaka (12%) i Fabiańskiego (10%). Sądzę, iż Kuszczak w kadrze Leo już nie zagości(de facto płakać po nim nie mam zamiaru), natomiast Fabiański to świetnie zapowiadający się bramkarz i naprawdę, jedyne w czym według mnie ustępuje Borucowi są minuty, minuty.. Boruc gra, Fabiański grzeje ławę. Nie ma się co więcej rozwodzić, moja obsada bramkarzy:

1. Artur Boruc 2. Łukasz Fabiański 3. Młody bramkarz, np. mój imiennik Szczęsny

Środek defensywy: 1. Michał Żewłakow 39% 2. Marcin Baszczyński 14% 3. Bartosz Bosacki 12% 4. Arkadiusz Głowacki 11%

Według mnie parę stoperów stworzyć powinni weteran Żewłakow oraz doświadczony, ale głodny gry Bosacki. Ten pierwszy ostatnio chyba mniej gra w klubie, ale jego doświadczenie reprezentacyjne jest bezcenne, natomiast drugi jest jednym z czołowych obrońców rodzimej ligi i śmiem stwierdzić, że to najlepszy kandydat do gry obok Żewłakowa w meczu z Czechami. Arek Głowacki jest pewną niewiadomą, a do Baszczyńskiego jakoś nie mam przekonania..

Mój duet stoperów: 1. Michał Żewłakow 2. Bartosz Bosacki a w rezerwie: 1. Mariusz Kukiełka 2. Arkadiusz Głowacki

Boki obrony: 1. Piotr Brożek 44% 2. Marcin Wasilewski 21% 3. Grzegorz Wojtkowiak 11% 4. Seweryn Gancarczyk 9%

Podzielam zdanie panów z cafe futbol, że najlepszym lekarstwem na brak lewego obrońcy może być Piotrek Brożek. Od długiego czasu prezentuje wysoką formę w lidze i uważam, że mógłby bardziej się przydać w Austrii, niż Golański czy Wawrzyniak. Trzeba starszemu z braci Brożków także dać szansę panie Leo, a nie się obrażać. Na prawej zaś stronie defensywy widzę Marcina Wasilewskiego, który jest raczej pewniakiem na tej pozycji.

Moja obsada bocznych obrońców: 1. Piotr Brożek (lewa obrona) 2. Marcin Wasilewski (prawa obrona) Ich zastępcy: 1. Grzegorz Wojtkowiak 2. Seweryn Gancarczyk

Środek pomocy: 1. Rafał Murawski 37% 2. Mariusz Lewandowski 31% 3. Dariusz Dudka 20%

Pomimo, że swego rodzaju weteranem na tej pozycji jest Mariusz Lewandowski uważam, że na Czechów w pierwszym składzie wybiec powinien Rafał Murawski. Lewandowski w tym sezonie praktycznie nie gra w klubie, natomiast pomocnik Lecha nie dość, że gra, to znajduje się w świetnej formie i jest motorem napędowym swojej drużyny. Z Dudką Leo także powinien się pogodzić, natomiast nie uważam, by piłkarz AJ Auxerre był podstawowym pomocnikiem naszej reprezentacji w tej chwili.

Mój środek pomocy: 1. Rafał Murawski A w zastępie: 2. Dariusz Dudka

Skrzydła: 1. Kuba Błaszczykowski 84% 2. Ireneusz Jeleń 7% 3. Ebi Smolarek 5% 4. Piszczek, Łobodziński, Krzynówek 1%

No jak widać, nikt nie ma wątpliwości, że naszym najlepszym skrzydłowym jest Kuba Błaszczykowski. To od niego Leo powinien ustalać skrzydła, jakkolwiek by to bezsensownie zabrzmiało. Błaszczykowski to dynamiczny, potrafiący wygrywać pojedynki jeden na jeden i oddać dobry, celny strzał zawodnik. Niczym Szałachowski w Legii, Kuba to jedyny zawodnik, który może ciągnąć grę naszej reprezentacji w momentach kryzysu. Prawa flanka jest niepodważalna(o ile kontuzja nie wyeliminuje Kuby), natomiast co z lewą? Dla mnie Jacek Krzynówek powinien zakończyć przygodę z reprezentacją, bo po prostu z niego pożytku już nie będzie. Kto zatem? Ebi Smolarek, który praktycznie nie gra w meczach o stawkę? Łukasz Piszczek? A może Irek Jeleń? Uważam, że Piszczek. Jeleń to świetny zawodnik, ale jego widzę w roli superjokera w talii Leo, zmiennika Błaszczykowskiego, a nie pierwszoplanowego piłkarza.

Skrzydła w moim mniemaniu: 1. Kuba Błaszczykowski(prawa strona) 2. Łukasz Piszczek (lewa strona) Zmiennicy: 1. Ebi Smolarek(mimo wszystko) 2. Ireneusz Jeleń

Rozgrywający: 1. Roger 38% 2. Rafał Boguski 29% 3. Radosław Majewski 19% 4. Maciej Iwański 7%

Mimo, że w Legii nie idzie mu tak dobrze, jak na Mistrzostwach Europy, uważam, iż naszym rozgrywającym w meczu z Czechami i Słowacją powinien być Roger. To niekonwencjonalny, nienaganny technicznie i bardzo sprytny piłkarz, który do gry naszej kadry wnosi... to coś. Osobiście dziwi mnie, że ankietowani tak licznie głosują na Rafała Boguskiego. Owszem, prezentuje w tym sezonie dobrą formę, ale czy to jest już piłkarz na miarę reprezentacji Polski? Śmiem wątpić. Prędzej postawiłbym na Macieja Iwańskiego, który w Legii prezentuje się doprawdy wyśmienicie. Radek Majewski? Sam nie wiem..

Rozgrywający w moim mniemaniu: 1. Roger Guerreiro W zastępstwie natomiast: 2. Maciej Iwański

Atak: 1. Artur Wichniarek 36% 2. Paweł Brożek 33% 3. Robert Lewandowski 25% 4. Łukasz Sosin 6%

Jak widać ankietowani najchętniej na szpicy widzieliby Artura Wichniarka z Pawłem Brożkiem. Wiecie co? Ja także w ten sposób widzę nasz atak. Zdaję sobie sprawę, że to bardzo ryzykowny wariant, aczkolwiek kto nie ryzykuje, ten nie wygrywa.. "Król Artur" w Bundeslidze co sezon udowadnia swoją wartość, ale Leo tego nie widzi, bądź widzieć nie chce. Przecież lepiej jest powołać Tomka "International Level" Zahorskiego, czy Marka Saganowskiego. Paweł Brożek to król strzelców naszej ekstraklasy, ponadto w tym sezonie zdobył już cztery gole. Osobiście uważam, że gole dla naszej reprezentacji strzelać będą tylko i wyłącznie napastnicy w formie i takich trzeba powoływać. Na ławce posadziłbym Robka Lewandowskiego i przy zmęczeniu któregoś z napastników, bądź niekorzystnym wyniku - po prostu go wstawił. Pamiętajmy, że w zanadrzu pozostaje Ireneusz Jeleń, który na szpicy także grać potrafi.

Mój napad: 1. Artur Wichniarek 2. Paweł Brożek Zastępstwo: 1. Robert Lewandowski

Podobnie jak pan Roman, przyjąłem ustawienie 4-4-2. Na zakończenie napiszę jeszcze raz jak według mnie powinien wyglądać kadra i wyjściowy skład na mecze z Czechami i Słowacją:

Kadra składająca się z 21 zawodników: Bramkarze (Artur Boruc, Łukasz Fabiański); Obrońcy (Marcin Wasilewski, Piotr Brożek, Bartosz Bosacki, Michał Żewłakow, Arkadiusz Głowacki, Grzegorz Wojtkowiak, Mariusz Kukiełka, Seweryn Gancarczyk); Pomocnicy (Roger, Dariusz Dudka, Rafał Murawski, Ebi Smolarek, Łukasz Piszczek, Kuba Błaszczykowski, Maciej Iwański, Ireneusz Jeleń); Napastnicy (Paweł Brożek, Artur Wichniarek, Robert Lewandowski)

Skład: BR: Artur Boruc (Łukasz Fabiański) OP: Marcin Wasilewski (Grzegorz Wojtkowiak) OŚ: Michał Żewłakow (Arkadiusz Głowacki) OŚ: Bartosz Bosacki (Mariusz Kukiełka) OL: Piotr Brożek (Seweryn Gancarczyk) DP: Rafał Murawski (Dariusz Dudka) ŚP: Roger (Maciej Iwański) LS: Kuba Błaszczykowski (Ireneusz Jeleń) PS: Łukasz Piszczek (Ebi Smolarek) N: Paweł Brożek (Robert Lewandowski) N: Artur Wichniarek (Ireneusz Jeleń)

Oczywiście to, co napisałem powyżej to tylko i wyłącznie moja subiektywna opinia i proszę potraktować ją z odpowiednią wyrozumiałością. Po prostu jak każdy Polak mam prawo wyrazić swoją opinię na temat naszej kadry i dzięki panu Romanowi uczyniłem to na forum publicznym.

To by było tyle, co chciałem napisać. Na koniec chciałem gorąco pozdrawić Romana Kołtonia, Mateusza Borka i wszystkich gości niezastąpionego programu Cafe Futbol(dobra, już się podlizałem, mogę kończyć :)). Pozdrawiam także wszystkich, którzy czytają moje wypociny, Leo Beenhakkera i cały jego sztab szkoleniowy.

Pozdro ~ Wojtek z Bródna

Lewandowski Mariusz już dawno nie powinien grać. Zwróćcie uwagę jak podaje, prawie zawsze na boki lub w tył i to jeszcze niecelnie, a kiedy próbował z piłką przejść rywala - nigdy! Zwalnia grę, nie nadaje się - psuje akcje. ~ kibic

Mój typ: Boruc ,Jarzębowski , Żewłakow ,Jodłowiec , Wasilewski , Błaszczykowski , Garguła, Lewandowski , Jeleń , Lewandowski , Smolarek ~ Mm

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje