Reklama

Reklama

Wojna w Ukrainie. Wołodymir Zełenski podał liczbę ofiar wśród sportowców

Prezydent Ukrainy Wołodymir Zełenski przedstawił liczbę ofiar rosyjskiego ataku wśród przedstawicieli świata sportu. Jak poinformował, od początku wybuchu wojny zginęło 89 ukraińskich sportowców i trenerów, a 13 trafiło do rosyjskiej niewoli.

Od 24 lutego nieprzerwanie trwa inwazja wojsk Władimira Putina na Ukrainę. W obronie swojej ojczyzny udział bierze wielu ukraińskich sportowców i trenerów. Niestety, 89 z nich poległo już na froncie.

- Wielu ukraińskich sportowców wstąpiło w szeregi Sił Zbrojnych Ukrainy, by bronić naszego państwa, bronić go na polu walki. 89 sportowców i trenerów zginęło wskutek działań zbrojnych. 13 pojmano, znajdują się w rosyjskiej niewoli - powiedział prezydent Ukrainy Wołodymir Zełenski, cytowany przez agencję Unian.

Sprawdź również: Ukraińcy otrzymali wsparcie finansowe od World Athletics

Reklama

Wojna w Ukrainie. Prezydent Wołodymir Zełenski przedstawił liczbę ofiar ze świata sportu

Głowa ukraińskiego państwa zaznaczyła też podczas wspólnej konferencji prasowej w Kijowie z przewodniczącym Międzynarodowego Komitetu Olimpijskiego Thomasem Bachem, że w wyniku działań zbrojnych zostało zniszczonych wiele obiektów sportowych.

- Rosyjska inwazja to silny cios w ukraiński sport - ocenił prezydent. Zwrócił uwagę, że w związku z wojną ukraińscy sportowcy nie mają możliwości trenowania. 

Zobacz także: Rosjanin miał się uchylać od służby wojskowej. Wysłano go na daleką północ

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL