Reklama

Reklama

Wniosek o premię dla Czerwonki

Kierownictwo polskiej reprezentacji olimpijskiej na igrzyska w Vancouver zdecydowało się wystąpić do zarządu Polskiego Komitetu Olimpijskiego (PKOl) z wnioskiem o przyznanie nagrody za brązowy medal także łyżwiarce szybkiej Natalii Czerwonce.

W wyścigu drużynowym Polki w składzie Katarzyna Bachleda-Curuś, Katarzyna Woźniak i Luiza Złotkowska wywalczyły brązowy medal. We wszystkich biegach startowała ta sama trójka zawodniczek, a Natalia Czerwonka była rezerwową.

Reklama

Kierownictwo reprezentacji uznało jednak, że Czerwonka wniosła pokaźny wkład w zakwalifikowanie się polskiej drużyny do zawodów olimpijskich w Vancouver. Będąc w Kanadzie trenowała wraz z pozostałymi zawodniczkami i w każdej chwili była przygotowana do startu.

Trenerzy kadry panczenistek nie zdecydowali się jednak na danie jej olimpijskiej szansy, w wyścigu drużynowym na dochodzenie startowały tylko zawodniczki podstawowego składu.

Jeżeli zarząd PKOl uwzględni wniosek kierownictwa reprezentacji, Natalia Czerwonka otrzyma premię finansową za brązowy medal w takiej samej wysokości jak pozostałe panczenistki.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje