Reklama

Reklama

Władze Ukrainy zalecają kibicom przed Euro szczepienia przeciw odrze

Ukraińskie służby sanitarne radzą kibicom, którzy wybierają się w czerwcu na Ukrainę z okazji piłkarskich mistrzostw Europy, by szczepili się przeciw odrze.

- Skierujemy do ambasad państw, których drużyny uczestniczą w turnieju pisma, by przekazali kibicom, że jeśli mają zamiar odwiedzić Ukrainę i nie chorowali wcześniej na odrę, bądź nie są na nią zaszczepieni, dokonali szczepień przeciwko tej chorobie - oświadczył we wtorek na konferencji prasowej w Kijowie przedstawiciel Państwowej Służby Epidemiologicznej Wiktor Laszko.

Jak poinformował, choć szczyt zachorowań na odrę przypada właśnie w chwili obecnej, można się nią zarazić także w miesiącach letnich.

W lutym ukraińskie media pisały o zaleceniach zdrowotnych, które przed ME-2012 w Polsce i na Ukrainie wydało europejskie przedstawicielstwo Światowej Organizacji Zdrowia (WHO). Radzono wówczas, by prócz przyjęcia szczepionek przeciw odrze, kibice zabezpieczyli się przed zachorowaniem na różyczkę.

Reklama

WHO ostrzegła jednocześnie, by goście Euro 2012 unikali ryzyka zarażenia chorobami przenoszonymi drogą płciową.

Ukraina należy do krajów o najszybszym tempie rozprzestrzeniania się epidemii HIV/AIDS. Oficjalne dane mówią o ponad 185 tysiącach zarażeń od 1987 roku i 21,4 tysiącach zgonach związanych z AIDS.

WHO uprzedziła także kibiców, że zarówno w Polsce, jak i na Ukrainie przewidziana jest odpowiedzialność karna za posiadanie narkotyków.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy