Reklama

Reklama

Władimir Kliczko: Haye uważa, że Witalij jest twardszy

Władimir Kliczko ujawnił dlaczego to właśnie on, a nie jego starszy brat Witalij, zmierzy się 2 lipca z Davidem Haye'em. - Haye liczy na to, że mnie pokona, bo nie jestem tak twardy jak Witalij. On po prostu bał się mojego brata i nie chciał z nim walczyć - powiedział.

Wielu sympatyków boksu od dłuższego czasu zastanawiało się, dlaczego w zaplanowanej na 2 lipca potyczce unifikacyjnej z czempionem WBA Davidem Haye'em (25-1, 23 KO) wystąpi mistrz świata federacji IBF, IBO i WBO w wadze ciężkiej Władimir Kliczko (55-3, 49 KO), a nie jego starszy brat Witalij (42-2, 39 KO), posiadacz tytułu federacji WBC.

Odpowiedzi na to pytanie udzielił sam Władimir, który przebywa na obozie treningowym w austriackim Going. Ukrainiec ujawnił, że Anglik obawiał się starcia z Witalijem, którego - według słów młodszego z braci - uważa za pięściarza twardszego niż Władimir.

Reklama

Haye miał ponadto wielokrotnie zrywać negocjacje z obozem Kliczków i zarzucać im, że ci w umowach wprowadzają korzystne dla siebie zapisy.

Przypomnijmy, że ze starszym z braci Kliczków - Witalijem zmierzy się we wrześniu na stadionie we Wrocławiu najlepszy polski pięściarz wagi ciężkiej Tomasz Adamek. Stawką walki będzie pas mistrza świata federacji WBC należący do Ukraińca.

Zapraszamy do obejrzenia materiału wideo z rozmowy Władimira Kliczki z mediami:

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje