Reklama

Reklama

Władimir Kliczko: Haye był nieprawdopodobnie szybki

Nie udało się Władimirowi Kliczce po raz 50. w karierze znokautować rywala. W walce okrzykniętej "pojedynkiem stulecia" w Hamburgu pokonał Brytyjczyka Davida Haye'a jednogłośnie na punkty. - Rywal był nieprawdopodobnie szybki - stwierdził Ukrainiec.

W obecności 45 tys. widzów Kliczko pokonał rywala 117:109, 118:108 i 116:110, zdobywając do kolekcji pas mistrzowski WBA w wadze ciężkiej. Wcześniej wywalczył tytuły IBF i WBO.

W ten sposób w kolekcji rodziny Kliczków znajdują się wszystkie cztery pasy w tej kategorii, bowiem pas organizacji WBC jest w posiadaniu jego starszego brata Witalija. Właśnie z nim we wrześniu będzie walczył we Wrocławiu Tomasz Adamek.

Reklama

Dzięki sukcesowi w Hamburgu 35-letni Władimir powiększył bilans wygranych walk do 56 z 59 stoczonych. Dla młodszego o cztery lata Haye'a była to druga porażka w dotychczasowej karierze.

- Cieszę się niezwykle z takiego obrotu sprawy. Nie miałem lekko, on był nieprawdopodobnie szybki. Walczył bardzo dobrze, zmusił mnie do pokazania wszystkich umiejętności. Chciałem świętować 50. nokaut, żeby ukarać rywala za jego nieładne zachowanie przed walką. To gorszące i haniebne dla boksu. Moją odpowiedzią był ten pojedynek, który mówił sam za siebie - stwierdził Kliczko po walce, która chyba jednak nie rozgrzała publiczności (temperatura na stadionie nie przekraczała 14 stopni Celsjusza).

- Kliczko zaprezentował perfekcyjną formę. Jestem bardzo rozczarowany, ponieważ nie pokazałem tego, co umiem - stwierdził z kolei Haye.

Nie powiedział jednak dziennikarzom, czy będzie kontynuował karierę. Pierwotnie planował po zwycięstwie w Hamburgu, przed swoimi 31. urodzinami przypadającymi 13 października, zawiesić rękawice na kołku.

- Teraz usiądę i pomyślę o przyszłości. Nie chcę w takim nastroju kończyć kariery. Wiem, że stać mnie na lepszy boks - dodał Brytyjczyk.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama