Reklama

Reklama

Witalij Kliczko nie obawia się dopingu dla Adamka

Witalij Kliczko, mistrz świata organizacji WBC w kategorii ciężkiej i najbliższy przeciwnik Tomasza Adamka wytłumaczył, dlaczego zdecydował się na stoczenie pojedynku z Polakiem w naszym kraju.

39-letni Ukrainiec nie zdradził finansowych szczegółów umowy z Wrocławiem, ale stwierdził, że stolica Dolnego Śląska zaproponowała "optymalną" ofertę. Starcie Kliczki z Adamkiem odbędzie się 10 września na stadionie, który będzie mógł pomieścić niespełna 44 tysiące widzów.

- We Wrocławiu niedługo nastąpi otwarcie stadionu, który będzie jedną z aren Euro 2012. Jak wiadomo, boks to nie tylko sport, ale i biznes. Przy wyborze miejsca pojedynku bierze się pod uwagę wiele czynników, w tym wysokość oferty finansowej. Wrocław, skąd pochodzi Adamek (polski pięściarz tak naprawdę urodził się w Żywcu, a dorastał w Gilowicach - przyp. red.), zaproponował optymalny wariant - tłumaczy Kliczko.

Reklama

"Doktor Żelazna Pięść" zdaje sobie sprawę, że Adamek będzie mógł liczyć na doping z wielu tysięcy polskich gardeł, ale zapewnia, że nie będzie to dla niego problemem. - Nie mam wątpliwości, że mój przeciwnik będzie miał we Wrocławiu olbrzymie wsparcie, ale nie ma to dla mnie wielkiego znaczenia. Zarówno ja, jak i mój brat Władimir, walczyliśmy na różnych kontynentach i z doświadczenia wiemy, że ważna nie jest lokalizacja pojedynku, lecz zdolność pięściarza do zaprezentowania swoich największych atutów - argumentuje ukraiński pięściarz, który w zawodowej karierze poniósł tylko dwie porażki - w 2000 roku z Chrisem Byrdem i trzy lata później z Lennoksem Lewisem. W obu przypadkach przegrywał jednak nie z rywalami, lecz z urazami, których doznawał w trakcie walk.

Reklama

Reklama

Reklama