Reklama

Reklama

Wisła jednak poza Krakowem

Coraz bardziej prawdopodobne, że w przyszłym sezonie piłkarze Wisły Kraków będą rozgrywać mecze w Sosnowcu, a nie na stadionie Hutnika Kraków.

- Raczej będziemy grać w Sosnowcu, zgłosiliśmy ten obiekt, by otrzymać licencję. Szanse na grę na Hutniku są teraz minimalne. Musimy wiedzieć, gdzie będziemy grać - stwierdził prezes Wisły, Marek Wilczek.

Po ogłoszeniu decyzji, że Kraków nie będzie organizatorem meczów podczas mistrzostw Europy w 2012 roku, możliwości modernizacji stadionu Hutnika są ograniczone, bowiem miasto nie będzie miało wystarczających środków, do przeprowadzenia remontu.

Wilczek zaprzeczył, że możliwe jest przeniesienie się drużyny z Sosnowca na stadion Hutnika w trakcie rozgrywek. - Dla drużyny lepiej, żeby grała na jednym obiekcie, jednej murawie. Korzystniej jest przyzwyczaić się do jednego miejsca - wyjaśnił.

Reklama

Po rezygnacji z Krakowa, jako organizatora meczów EURO 2012, zastanawiano się czy nie lepiej przesunąć nieco modernizację stadionu Wisły, by ta mogła dłużej grać na własnym obiekcie. Wykluczył to prezes klubu. - Nie chcemy ruszać żadnych terminów, bowiem jeśli raz to zrobimy, powstanie zbyt duże ryzyko, że tak samo będzie w przyszłości. Chcemy kontynuować prace według ustalonego harmonogramu - stwierdził.

Stadion Wisły Kraków powstanie więc bez żadnych opóźnień. Pod znakiem zapytania stanęło jednak stworzenie wokół obiektu bazy sportowej, a także hoteli, które miały stanąć na terenach klubu.

Dowiedz się więcej na temat: Kraków | Sosnowiec | Wisła

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje