Reklama

Reklama

Wisła Can Pack nad przepaścią!

Koszykarki Wisły Can Pack Kraków przegrały 78:83 w pierwszym ćwierćfinałowym meczu fazy play off Polskiej Ligi Koszykarek w Polkowicach z CCC. Rywalizacja toczy się do dwóch zwycięstw.

Krakowianki, które awansowały do Final Four Euroligi, są bliskie wyeliminowania z walki o mistrzostwo Polski. Wisła,osłabiona brakiem kontuzjowanej Marty Fernandez, w połowie drugiej kwarty prowadziła już 15 punktami, a mimo to nie zdołała utrzymać przewagi.

Najlepszy zespół rundy zasadniczej - KSSSE AZS PWSZ Gorzów Wielkopolski bez problemu rozprawił się z Uteksem ROW Rybnik wygrywając 82:65. Zwycięstwo, ale po ciężkiej walce, odniosła też Energa Toruń, która 55:51 pokonała Odrę Brzeg. Mecz Lotosu Gdynia z Super Pol Tęcza Leszno rozegrany zostanie w niedzielę.

Reklama

Mecz 1/4 finału:

CCC Polkowice - Wisła Can Pack Kraków 82:78 (14:25, 27:17, 20:19, 22:17)

CCC: Shannon Bobbitt 22, Daria Mieloszyńska 21, Veronika Bortelova 12, Amisha Carter 11, Nadia Parker 6, Justyna Jeziorna 6, Nataliya Trafimava 5, Małgorzata Babicka 1, .

Wisła Can Pack: Iziane Castro 25, Janell Burse 24, Liron Cohen 8, Ewelina Kobryn 8, Paulina Pawlak 6, Agnieszka Majewska 4, Dorota Gburczyk 3, Anna Wielebonowska 0, Katarina Zohnova 0.

Stan rywalizacji: 1-0 ( do dwóch zwycięstw).

KSSSE AZS PWSZ Gorzów Wlkp. - Utex ROW Rybnik 82:65 (17:8, 34:19, 21:14, 10:24)

KSSSE AZS PWSZ: Ludmiła Sapowa 28, Justyna Żurowska 13, Sydney Spencer 12, Agnieszka Kaczmarczyk 12, Nkolika Anosike 6, Samantha Jane Richards 5, Julia Dureika 2, Izabela Piekarska 2, Claudia Trębicka 2, Agata Chaliburda 0, Justyna Maruszczak 0, Julia Grelewicz 0.

Utex ROW: Katarzyna Krężel 19, Martyna Koc 13, Devanei Hampton 10, Karolina Stanek 7, Nikita Bell 7, Whitney Boddie 6, Katarzyna Suknarowska 3, Monika Sibora 0, Agnieszka Jaroszewicz 0.

Stan rywalizacji: 1-0 ( do dwóch zwycięstw).

Energa Toruń - Odra Brzeg 55:51 (14:16, 9:12, 15:9, 17:14)

Energa: Agata Gajda 11, Alicia Gladden 10, Charity Nwaamaka Egenti 10, Magdalena Radwan 9, Monika Krawiec 7, Patrycja Gulak-Lipka 4, Teysha Fluker 4, Aida Pilav 0.

Odra: Brittany Denson 13, Xenia Stewart 11, Justyna Daniel 9, Natalia Matelska 8, Ewelina Burszta 5, Jazmine Sepulveda 4, Marta Żyłczyńska 1.

Stan rywalizacji: 1-0 ( do dwóch zwycięstw).

O miejsca 9-13:

Artego Bydgoszcz - ŁKS Siemens AGD Łódź 64:61 (16:21, 15:20, 16:11, 17:9)

Artego: Marita Payne 22, Lori Crisman 17, Ryan Coleman 7, Magdalena Rzeźnik 6, Sabina Parus 6, Jasmina Young 3, Aleksandra Chomać 3, Aleksandra Kaja 0, Martyna Miśków 0.

ŁKS: Ugochukwu Oha 19, Alicja Perlińska 17, Justyna Grabowska 11, Leona Jankowska 6, Alena Novikava 4, Dominic Seals 4.

INEA AZS Poznań - MUKS Poznań 79:67 (20:19, 18:18, 22:17, 19:13)

INEA AZS: Weronika Idczak 16, Elżbieta Mowlik 14, Agnieszka Skobel 13, Natalia Mrozińska 12, Chinyere Ukoh 11, Adrianne Ross 9, Joanna Kędzia 4, Eliza Gołumbiewska 0, Katarzyna Motyl 0.

MUKS: Latoya Williams 20, Maurita Reid 17, Esmery Vargas-Sanchez 11, Paulina Antczak 8, Aleksandra Semmler 6, Magdalena Idziorek 3, Barbara Skowronek 2, Adrianna Najtkowska 0, Marta Mistygacz 0.

9. Blachy Pruszyński Lider Pruszków 24 9 15 33 1625:1765 -140

10. INEA AZS Poznań 25 8 17 33 1721:1983 -262

11. Artego Bydgoszcz 25 6 19 31 1611:1944 -333

12. ŁKS Siemens AGD Łódź 25 5 20 30 1445:1721 -276

13. MUKS Poznań 25 4 21 29 1458:1739 -281

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy