Reklama

Reklama

Wirtualny bieg sylwestrowy "Wbiegnijmy w 2021 dla Łukasza Daty - 6 km na lepszy rok!"

Dobroczynny bieg pod nazwą "Wbiegnijmy w 2021 rok dla Łukasza Daty - #6kmnalepszyrok" rozpoczął się w ubiegłą niedzielę i potrwa do czwartku, 31 grudnia. Krakowskie Stowarzyszenie "Krzysiek Pomaga Pomagać" zachęca do wzięcia w nim udziału. Wystarczy przebiec dowolną liczbę kilometrów, zrobić sobie zdjęcie i dodać je jako relacja na portalu Facebook lub w aplikacji Instagram, oznaczając w niej Stowarzyszenie (@KrrzysiekPomagaPomagać) oraz dodając hasztag z ilością przebiegniętych kilometrów na lepszy rok, np. #6kmnalepszyrok.

Od 2012 roku Stowarzyszenie pomaga młodym oraz starszym chorym i po wypadkach. Do tej pory dziesięciu beneficjentów otrzymało poprzez stowarzyszenie niespełna 400 000 zł na leczenie lub rehabilitację. W 2020 roku beneficjentem stowarzyszenia został Łukasz Data - mąż i ojciec dwójki chłopców, maratończyk, który w 2016 roku nagle podczas wakacji za granicą doznał udaru mózgu. 

Reklama

Od czterech lat trwa jego intensywna, kosztowna rehabilitacja. Co gorsza, ostatnio żona Łukasza Katarzyna otrzymała telefon ze szpitala, w którym przebywał Łukasz, że ma tydzień na zabranie go stamtąd, gdyż szpital zostaje przekształcony na jednoimienny szpital COVID-owy. W ciągu tygodnia musiała znaleźć dla niego osoby do opieki oraz rehabilitacji.

Celem Stowarzyszenia "Krzysiek Pomaga Pomagać" w 2020 roku było uzbieranie dla niego 100 000 złotych. Niestety, przez pandemię Sars-CoV-2 trzeba było odwołać koncert i aukcję dzieł sztuki planowane na wiosnę. Z tego powodu do tej pory udało się uzbierać ok. 48 000 zł. Jednak stowarzyszenie zdecydowało się przedłużyć do 2021 roku akcję zbierania funduszy na rehabilitację Łukasza Daty.

W marcu prawdopodobnie uda zorganizować się kolejną edycję charytatywnych zawodów narciarskich. Na późną wiosnę planowany jest koncert charytatywny i aukcja dzieł sztuki. Ale preludium do tych wydarzeń jest "wirtualny" bieg sylwestrowy pod nazwą "Wbiegnijmy w 2021 dla Łukasza Daty - 6 km na lepszy rok!". Można wziąć w nim udział indywidualnie, ze znajomymi i do sylwestra przebiec na nogach lub na nartach biegowych dowolny dystans.

Zobacz Interia Sport w nowej odsłonie

Sprawdź!

Organizatorzy nie pobierają za udział w biegu żadnej charytatywnej opłaty startowej. Chcą po prostu zachęcić jak najwięcej osób do wzięcia udziału w biegu, by pokazać Łukaszowi Dacie i jego rodzinie, że nie są sami w tym trudnym dla nich czasie i że zbiórka funduszy na jego rehabilitację nadal będzie trwała.
Dlaczego wirtualny bieg odbędzie się pod koniec bieżącego roku?

31 grudnia 2004 roku Krzysztof Graczyk, wówczas młody, ambitny sportowiec, od którego imienia pochodzi nazwa stowarzyszenia i który sam jest jego współzałożycielem, zasłabł na mecie corocznego krakowskiego biegu sylwestrowego i doznał zawału mózgu. Rozpoczęła się walka o uratowanie jego życia i funkcji życiowych. Potem wieloletnia rehabilitacja. Gdy po siedmiu latach stanął jako tako na nogi, wraz ze swoimi rodzicami i przyjaciółmi, którzy mu pomogli, stwierdził, że teraz czas się odwdzięczyć. Dlatego stowarzyszenie zaprasza wszystkich do wzięcia udziału w "wirtualnym" biegu pod nazwą "Wbiegnijmy w 2021 dla Łukasza Daty - #6kmnalepszyrok!".

Więcej szczegółów na Facebooku oraz na stronie internetowej Stowarzyszenia "Krzysiek Pomaga Pomagać" www.krzysiekpomaga.org. 

Tego jeszcze nie widziałeś! Sprawdź nowy Serwis Sportowy Interii! Wejdź na sport.interia.pl!Dowiedz się więcej na temat: krzysiek pomaga pomagać

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje