Reklama

Reklama

Windsurfing Era Cup: Odpowiednia dawka emocji

Po długim oczekiwaniu na wiatr w Juracie, uczestnicy Windsurfing Era Cup doczekali się wymaganego limitu do przeprowadzenia kolejnych wyścigów w regatach o międzynarodowe mistrzostwo Polski.

Po pierwszym dniu na prowadzeniu był Argentyńczyk Gonzalo Costa Hoevel.

Drugi był młodzieżowy mistrz świata, Michał Polanowski. Drugi wyścig odbył się dopiero w piątek po południu, ale emocje sięgnęły zenitu. Po doskonałym starcie, zwyciężył Micah Buzianis (USA), przed broniącym tytułu mistrza Polski Wojciechem Brzozowskim i Holendrem Benem van der Steenem. Ci dwaj ostatni zawodnicy stoczyli niesamowity pojedynek o drugą lokatę. Na czwartym miejscu ukończył wyścig świeżoupieczony mistrz świata juniorów w Formule Windsurfing, Alberto Menegatti (Włochy). Piąty był "polski" Australijczyk, Steve Allen - mieszkający na stałe pod Warszawą.

Reklama

Ponownie dobrze spisał się nasz olimpijczyk z Sydney, Przemysław Miarczyński. Przypłynął ósmy przed Michałem Polanowskim i Aleksandrem Grynisem.

Trzeci wyścig należał do Wojtka Brzozowskiego, który niemal zaraz po samym starcie objął prowadzenie. Po piętach deptali mu Kanadyjczyk, Sam Ireland i Costa Hoevel.

Do nie lada sensacji doszło w konkurencji pań. W jedynym rozegranym wyścigu zwyciężyła Francuzka, Sarah Herbert. Płynęła bardzo pewnie dystansując mistrzynię świata, niepokonaną od trzech lat, Dorotę Staszewską. Trzeci wyścig z powodu słabnącego wiatru został przerwany.

W klasyfikacji kobiet prowadzi Herbert, przed Staszewską i Martą Hlavaty. Jutro ostatni dzień regat. Prognozy pogody zapowiadają sprzyjające warunki, co prawdopodobnie pozwoli na rozegranie czterech wyścigów. Dorota Staszewska: - Co mogę powiedzieć? Może przyszedł już czas żeby zejść z tronu... Oczywiście żartuję. Jutro ma jeszcze wiać, więc to nie koniec regat. To bardzo dobrze, że Sarah tak dobrze popłynęła. To w końcu urozmaici naszą rywalizację ? wywoła zainteresowanie. Dziś podszedł do mnie Steve Allen i przyznał, że po raz pierwszy od dawna oglądał wyścig kobiet. Dotąd zawsze było wiadomo, że jestem najlepsza i dziewczyny są z tyłu.

Monotonia została przerwana.

Posłuchaj wypowiedzi Doroty Staszewskiej w rozmowie z Pawłem Sikorą z RMF FM.

Kobiety:

1. Sarah Costa Hoevel (Francja) pkt. 2,7

2. Dorota Sta szewska (AZS Era Warszawa) pkt. 2,7

3. Marta Hlavaty (SKŻ Hestia Sopot) pkt. 8,0

Meżczyźni:

1. Wojciech Brzozowski (MOS Era Warszawa) pkt. 8,7

2. Gonzalo Costa Hoevel (Argentyna) pkt. 10,7

3. Steve Allen (Australia) pkt. 15,0

4. Micah Buzianis (USA) pkt. 17,7

5. Przemysław Miarczyński (SKŻ Hestia Sopot) pkt. 20,0

6. Michał Polanowski (MOS Warszawa) pkt. 21,0

7. Sam Ireland (Kanada) pkt. 21,0

8. Dennis Littel (Holandia) pkt. 29,0

9. Ben van der Stegn (Holandia) pkt. 32,0

10.Alberto Menegatti (Włochy)pkt. 32,0

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje