Reklama

Reklama

Więzienie dla chuliganów

Sąd w Świnoujściu osądził we wtorek najgroźniejszych chuliganów zatrzymanych podczas burd w trakcie i po meczu I ligi piłkarskiej Flota Świnoujście - Wisła Płock. Pięciu mężczyzn usłyszało wyroki skazujące. Wobec wszystkich sędzia orzekł kary bezwzględnego pozbawienia wolności na okres pięciu miesięcy.

Skazani zostali za zniszczenie mienia i udział w zgromadzeniu i bójce. Czterech już trafiło do aresztu. Piąty czeka na uprawomocnienie się wyroku, do tego czasu został objęty dozorem policyjnym.

W sobotę w Świnoujściu podczas pierwszoligowego spotkania Flota - Wisła Płock doszło do awantur na stadionie. Policjanci zatrzymali 27 chuliganów z Płocka. Sąd w Świnoujściu już wydał wyroki wobec wszystkich zatrzymanych mężczyzn.

Wszyscy pseudokibice w poniedziałek stanęli przed Sądem Rejonowym w Świnoujściu odpowiadając za naruszenie przepisów ustawy o bezpieczeństwie imprez masowych. Wobec zatrzymanych orzeczono kary: grzywny, których wysokości wahały się od 600 zł do 3000 zł, zakazy wstępu mecze piłki nożnej Wisły Płock na terenie całego kraju, w dwóch przypadkach dodatkowo meczów Stomilu Olsztyn oraz w jednym przypadku rozgrywek drużyny Polonii Bydgoszcz. Czas obejmujący zakazy waha się w przedziale od 2 do 4 lat.

Reklama

"To były wyroki za wykroczenia, ale ponadto siedmiu z zatrzymanych po raz kolejny stanęło przed sadem za przestępstwa. Pierwsza rozprawa odbyła się jeszcze w poniedziałek, druga dzień później" - powiedziała Małgorzata Śliwińska, rzecznik świnoujskiej policji.

W poniedziałek osądzono dwóch zatrzymanych, Sąd wymierzył im kary za udział w zbiegowisku oraz udziału w bójce. Orzeczono wobec nich karę 3 lat zakazu wstępu na "mecze piłki nożnej Wisły Płock na terenie całego kraju, dozory policyjne oraz kary ograniczenia wolności polegającej na wykonywaniu prac społecznych."

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama