Reklama

Reklama

Wierietielny optymistą przed startami Kowalczyk

Justyna Kowalczyk znajduje się w ostatniej fazie przygotowań do sezonu i startów w zawodach Pucharu Świata w biegach narciarskich. Trener Aleksander Wierietielny, w rozmowie z PAP, wyraził optymizm przed pierwszym występem mistrzyni olimpijskiej.

"Przez minione trzy tygodnie przebywaliśmy w austriackim Ramsau na lodowcu. W warunkach wysokogórskich pracowaliśmy głównie nad wytrzymałością i techniką" - poinformował mieszkający w Wałbrzychu szkoleniowiec.

Pytany, jak ocenia formę Kowalczyk, odpowiedział, że "na dziś jest w dobrej dyspozycji sportowej". Zaznaczył, że do takiej oceny upoważniają go długoletnie doświadczenie, obserwacje i znajomość możliwości jego podopiecznej.

"W różnych warunkach wykonaliśmy wielką pracę, by Justyna była wszechstronnie przygotowana do sezonu. Najważniejsze, że z jej zdrowiem jest wszystko w porządku. Najlepszym sprawdzianem formy będą starty w zawodach. Jestem optymistą, wierzę, że i tym razem nie zawiedzie moich oczekiwań jak i sympatyków narciarstwa" - powiedział Wierietielny, uhonorowany tytułem Trener Roku 2010 w plebiscycie "Przeglądu Sportowego", którego zwyciężczynią została Kowalczyk.

Reklama

Pierwsze zawody Pucharu Świata odbędą się 19 listopada w norweskim Beitostoelen. Rywalizacja rozpocznie się biegiem na 10 km stylem dowolnym.

"Zanim Justyna wystartuje w tych zawodach, mamy w planie jeszcze jedno, ostatnie zgrupowanie. Od 1 do 9 listopada będziemy trenować w Norwegii, w pobliżu Lillehammer" - dodał trener.

Kalendarz Pucharu Świata w biegach narciarskich sezonu 2011/2012:

19-20 listopada - Beitostoelen (Norwegia)

25-27 listopada - Kuusamo (Finlandia)

3-4 grudnia - Duesseldorf (Niemcy)

10-12 grudnia - Davos (Szwajcaria)

17-18 grudnia - Rogla (Słowenia)

29-30 grudnia - Oberhof (Niemcy, Tour de Ski)

31 grudnia - 1 stycznia - Oberstdorf (Niemcy, Tour de Ski)

3-4 stycznia - Toblach (Włochy, Tour de Ski)

5 stycznia - Cortina d'Ampezzo (Włochy, Tour de Ski)

7-8 stycznia - Val di Fiemme (Włochy, Tour de Ski)

14-15 stycznia - Mediolan

21-22 stycznia - Otepaa (Estonia)

2 lutego - Moskwa

4-5 lutego - Rybińsk (Rosja)

11-12 lutego - Nove Mesto (Czechy)

17-18 lutego - Szklarska Poręba

3-4 marca - Lahti (Finlandia)

7 marca - Drammen (Norwegia)

10-11 marca - Oslo

14 marca - Sztokholm

16-18 marca - Falun (Szwecja)

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama