Reklama

Reklama

Wielkie zmiany w Betardzie Sparcie Wrocław

Z nowym logiem, trenerem i zawodnikami rozpocznie rozgrywki żużlowej ekstraligi Betard Sparta Wrocław. Zdaniem menadżera ds. sportowych drużyny Piotra Barona w nowym sezonie zawodników stać na wiele.

Baron podkreślił, że żużlowcy Betardu są bardzo dobrze przygotowani do rozgrywek, ale nie mają wyznaczonego żadnego celu minimum. "W każdym meczu chcemy pokazać się z jak najlepszej strony, a przede wszystkim zbudować drużynę, która będzie mogła powalczyć o najwyższe cele w kolejnych latach" - zapewnił.

W lutym zaprezentowane zostało nowe logo klubu, które kolorystyką nawiązuje m.in. do barw Wrocławia, a znajdujący się w nim płomień olimpijski odnosi się do miejsca spotkań ligowych, czyli Stadionu Olimpijskiego.

Zmiany objęły także kadrę trenerską i zawodniczą. Po dziesięciu latach z funkcji trenera zrezygnował Marek Cieślak, który przeniósł się do Stelmetu Falubazu Zielona Góra. Pierwsze sygnały o planowanym zakończeniu pracy w stolicy Dolnego Śląska szkoleniowiec reprezentacji Polski dawał już trzy lata temu.

Reklama

"Od dłuższego czasu mówiłem też, że 10 lat w jednym klubie to dla trenera za długi okres. Stagnacja nie jest dobra. Polska jest ładnym krajem, więc trzeba go trochę pozwiedzać" - powiedział na początku stycznia.

Nowym szkoleniowcem został Baron, były żużlowiec, który występował m.in. Apatorze Toruń, GKM Grudziądz i Sparcie Wrocław. Czterokrotnie zdobył złoty medal Drużynowych Mistrzostw Polski, zwyciężył także w zawodach Brązowego i Srebrnego Kasku, ale we Wrocławiu debiutuje w roli trenera.

Baron nie ma jednak jeszcze odpowiednich uprawnień do prowadzenia drużyny w ekstralidze, został więc mianowany menadżerem ds. sportowych, a funkcję trenera oficjalnie objął były szkoleniowiec Kolejarza Rawicz Henryk Jasek. Ma on pełnić funkcję asystenta Barona i zajmować się szkoleniem młodych zawodników.

Przed sezonem z Wrocławia odeszli także Australijczyk Jason Crump (do PGE Marmy Rzeszów) i Daniel Jeleniewski (do 1. ligowego Orła Łódź). Kontrakty przedłużyli natomiast Maciej Janowski i Piotr Świderski. Klub pozyskał też Australijczyka Adama Schieldsa, który w ubiegłym sezonie startował w barwach Unii Leszno oraz byłego zawodnika Unii Tarnów Tomasza Jędrzejaka.

Przygotowując się do sezonu żużlowcy Sparty pod koniec stycznia wyjechali m.in. na sześciodniowe zgrupowanie kondycyjne do Centralnego Ośrodka Przygotowań Olimpijskich w Zakopanem. Pierwsze treningi odbyły się natomiast na początku marca.

"Wszyscy zawodnicy są zdrowi. Patryk Kociemba zaliczył kilka upadków, ale na szczęście nic mu się nie stało. Po ostatnich treningach i sparingach odpoczywamy do czwartku, a później znowu wracamy na tor i trenujemy, aż do rozpoczęcia sezonu" - tłumaczył Baron.

W pierwszym meczu ligowym wrocławianie zmierzą się 3 kwietnia na własnym torze z Turonem Azotami Tarnów. "Przeciwnik jest silniejszy niż mogłoby się wydawać, ale na własnym torze chcemy wygrać. Obecnie mamy trochę kłopotów z nawierzchnią, na której tworzą się dziury, ale wkrótce wszystko powinno być już w porządku" - dodał menadżer.

Skład Betardu Sparty Wrocław:

Seniorzy: Piotr Świderski, Tomasz Jędrzejak, Adam Shields (Australia), Kenneth Bjerre (Dania), Lasse Bjerre (Dania), Deniss Andersson (Szwecja)

Juniorzy: Maciej Janowski, Patryk Malitowski, Michał Rowiński, Patryk Kociemba.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy